Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy

  : "Proszę jeszcze dziś napisać pismo, że pan wyjeżdża i żeby został zawieszony internet na okres 4 miesięcy". Przyszło mi do głowy pytanie jak podczas umowy można przerwać. (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  charakteryzuje się wypowiedzenie umowy o pracę?  Wypowiedzenie umowy to jednostronne oświadczenie woli jednej ze stron stosunku pracy - może je zatem złożyć zarówno (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać wypowiedzenie umowy o internet polkomtel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać wypowiedzenie umowy o internet polkomtel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  nieobecność pracownika w pracy jest zawsze poważnym utrudnieniem funkcjonowania pracodawcy, zaś wypowiedzenie umowy o pracę jest zwykłym sposobem rozwiązania umowy o pracę, (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  zapłaty (jak napisać sprzeciw - zob. odpowiedź na pytanie nr 1). Te cztery pisma można napisać na jednej kartce papieru i wysłać pocztą. Ważne, aby jasno z nich wynikało, że: nie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  umowy. Art. 761[1]. § 1. Agent może żądać prowizji od umowy zawartej po rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli - przy spełnieniu przesłanek z art. 761 - propozycję zawarcia umowy (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  masy upadłości upadłego będącego stroną umowy o subpartycypację, o której mowa w art. 183 ust. 4 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie (...)

 • Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  radzi, jak możesz się o nią ubiegać. Rozliczanie nadpłaty po zakończeniu umowy Na twoim koncie abonenckim po zakończeniu umowy z operatorem telekomunikacyjnym może pojawić (...)

 • Ceny mobilnego Internetu

  danych przed podpisaniem umowy, zwłaszcza w przypadku umowy na czas określony, której przedterminowe rozwiązanie z reguły wiąże się z nałożeniem na klienta opłat wyrównawczych za usługę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane