Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  ? Zgodnie z art. 83 ustawy o ochronie przyrody, usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo (...)

 • NIK o ochronie drzew przy inwestycjach w miastach

  NIK niskie wpływy z opłat lub kar za usunięcie drzew świadczą o tym, że wysokość opłat z tego tytułu nie stanowi bariery dla wycinania drzew przez inwestorów. Miejscowe (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa

  kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (tekst jednolity: Dz. U. 2009 r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm.). Zgodnie z jej postanowieniami usunięcie drzew lub krzewów z (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać wniosek o wycięcie drzew z dzaiałki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać wniosek o wycięcie drzew z dzaiałki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  uzyskania zezwolenia na usunięcie ich w całości albo w części, o ile oczywiście działanie takie nie podpada pod inny wyjątek wynikający z art. 83f ust. 1 (np. z pkt. 3a, który (...)

 • zgoda na wycięcie drzew

  uzasadniać potrzebę wycięcia drzew i podlega ona ocenie? Jakie są opłaty administracyjne związane z postępowaniem o wydanie decyzji i wycięciem drzew? Poruszona w pytaniu problematyka (...)

 • Wyłączenie gruntów leśnych z produkcji

  Chcę kupić las. Jaka jest możliwość wycięcia w celach komercyjnych drzew liściastych, iglastych, owocowych z własnego lasu-czy muszę mieć jakieś pozwolenia? Zgodnie z ustawą o (...)

 • Drzewa na działce

  Zamierzam kupić działkę budowlaną wcześniej występując o decyzję o warunkach zabudowy. Na działce znajduje się kilka krzewów i drzewek, które chciałbym wyciąć.Czy na wycięcie (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  publicznego;  3) mapę z rejestrem nieruchomości objętych wnioskiem o wywłaszczenie lub mapę z podziałem i rejestrem nieruchomości oraz decyzję zatwierdzającą ten podział, (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  właściciela przeciwko samoistnemu posiadaczowi o wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy, o zwrot pożytków lub o zapłatę ich wartości, jak również roszczenia (...)

 • Opłata za wycięcie drzewa

  drzew. Jeżeli zatem wniosek o wycięcie drzewa został złożony przed wspomnianą powyżej datą stosuje się przepisy wówczas obowiązujące. drzewo, przyroda, opłata, zezwolenie, (...)

 • Ochrona Puszczy Białowieskiej

  . Postanowieniem z dnia 20 listopada 2017 r. Trybunał uwzględnił ten wniosek). Należy przypomnieć, że skarga o stwierdzenie uchybienia państwa członkowskiego jest kierowana przeciwko (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  . E –wniosek Zgodnie z ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  zapłaty, bo mieszkamy gdzie indziej (wniosek o doręczenie nakazu zapłaty), w związku z tym nie zgadzamy się na zajęcie naszej pensji przez komornika (zażalenie na postanowienie o (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  zniesieniu separacji sąd wydaje po przeprowadzeniu rozprawy.Art. 567[5]. Z chwilą wszczęcia postępowania o zniesienie separacji zawiesza się z urzędu postępowanie w sprawie (...)

 • Mniejsze kary za wycinkę drzew

  wycięcie drzew poprzez uproszczenie zasad przygotowania wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów i łatwiejszą drogę do uzyskania zezwolenia. Projekt zmian (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  obrońcy z wyboru, wyznacza mu się obrońcę z urzędu.Art. 22. Gdy wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości, obwinionemu, który nie ma obrońcy z wyboru, wyznacza się na jego wniosek (...)

 • Kodeks cywilny

  jej treści lub określono w niej termin przyjęcia. Art. 67. Jeżeli oświadczenie o przyjęciu oferty nadeszło z opóźnieniem, lecz z jego treści lub z okoliczności wynika, (...)

 • Podmiot zobowiązany do zapłaty kary za wycinkę drzew

  ; (wyrok NSA z dnia 8 marca 2007 r., II OSK 428/06, Lex, nr 325265)1. Z powyższego można by wywodzić wniosek, że właściciel nie jest jedynym podmiotem zobowiązanym do zapłaty kary pieniężnej, (...)

 • Usuwanie drzew

  art. 27 ust. 2), który to zapis ma wg wnioskodawcy może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania o usunięcie drzew. Zgodnie z art. 83 ust 1 Ustawy o ochronie przyrody z (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  można uzyskać poradę, skorzystać z kalkulatora emerytalnego, dowiedzieć się, jak właściwie wypełnić wniosek. Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jak (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  . 664); ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - art. 32 lub 33; rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  medycznego oddziałów psychiatrycznych i leczenia uzależnień w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  zagrożenie. Z dala od obcych ludzi... Trzeba uczulić małoletnich na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami. Rodzice, nauczyciele czy inni opiekunowie powinni wiedzieć (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  pomieszczenia o nr 1, 5, dlatego też w związku zawartą umową Janina C. wezwała Marię L. do opuszczenia i wydania jej pomieszczenia o nr 1, a w dalszej kolejności, wobec braku reakcji, wystąpiła (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane