Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fałszywa opinia biegłego

  doniesienia o popełnieniu przestępstwa przez biegłych jest o tyle mało efektywne, iż zasadą jest, że sąd ocenia czy opinia ma charakter opinii sfałszowanej jeśli stwierdzi taki fakt niezaprzeczalny (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków;  4) kwoty składek zewidencjonowanych na subkoncie, o którym mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 października 1998 (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  umorzy dalsze postępowanie po przesłuchaniu interesowanych i po okazaniu czeku żądającemu umorzenia.Zarówno o wszczęciu postępowania, jako też o jego wyniku sąd zawiadomi trasata i wszystkich (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać wniosek o darowiznę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać wniosek o darowiznę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasięgnięcie opinii biegłego

  postępowania. Sąd zlecił biegłemu wycenę i nakazał mi pokryć koszty wyceny. Jak uniknąć poniesienia kosztów wyceny i oddalić wniosek o wycenę? Czy podając wysoką wartość mogę (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  opisywanej sprawie można wnieść odrębne powództwo o odszkodowanie (na podstawie  art. 415 kc) w procesie cywilnym, w którym to procesie kwestionowane będą ustalenia dotyczące kosztów

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  czas też pracowałam i nie zgadzam się na rozwód. Proszę o informację czy mogę napisać pismo wyjaśniające z informacją, by sprawa odbyła się bez mojego udziału?Porada prawnaNiniejsza (...)

 • Wyłączenia rzeczy i praw z masy upadłości - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  . Kto orzeka o wyłączeniu rzeczy z masy upadłości?Żądanie o wyłączenie z masy upadłości rozpoznaje sędzia-komisarz po wysłuchaniu syndyka. Na postanowienie oddalające żądanie nie ma (...)

 • Wniosek o umorzenie zaległego abonamentu RTV

  terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Poniżej znajduje się przykładowy wzór obrazujący jak napisać wniosek o umorzenie abonamentu RTV. Osoby, które zaprzestały (...)

 • Prawo tymczasowo aresztowanego do zażalenia

  prokuratorem. Doszło do tego, że nie chciał napisać odwołania na decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu. Przedstawiłam mu dowody obalające każdy zarzut prokuratury. Nie chciał poinformować (...)

 • Podstawy prawne wymeldowania lokatora

  wymeldowanie możliwe jest także na wniosek właściciela lokalu (który tu traktowany będzie jak strona postępowania) w przypadku, gdy osoba bez wymeldowania się opuściła dotychczasowe miejsce (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane