Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak podwyższyć kapitał w spółce akcyjnej? - Zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego

  zakładowego do skutku w pismach, w których były opublikowane ogłoszenia o subskrypcji i równocześnie wezwać subskrybentów do odbioru wpłaconych kwot. Termin odbioru (...)

 • Nakaz zapłaty na podstawie kopii faktury

  . Upoważnienie powoda przez pozwanego do wystawiania faktur VAT bez podpisu może być traktowane jako zaakceptowanie przez dłużnika rachunku uzasadniające wydanie przez sąd nakazu zapłaty w (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  wniosku o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego,2) zgłoszenie wniosku o ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.Zaświadczenie lekarskie wystawia się z dwiema (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać upoważnienie do odbioru pieniedzy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać upoważnienie do odbioru pieniedzy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa prawo czekowe

  powszednie.Jeżeli ostatni dzień terminu, oznaczonego przez prawo do dokonania czynności, dotyczących czeków, w szczególności do przedstawienia albo do dokonania protestu lub równoznacznego (...)

 • Właściwość dokumentu

  oświadczenie woli należy tak tłumaczyć, jak tego wymagają ze względu na okoliczności, w których złożone zostało, zasady współżycia społecznego oraz ustalone zwyczaje. Wobec powyższego (...)

 • Książeczka oszczędnościowa po zmarłej siostrze - opinia prawna

  powołanej sytuacji nie doszło do ustanowienia zapisu bankowego (nie jest nim w szczególności wygasłe z chwilą śmierci upoważnienie dla sąsiadki) ani nie powstał obowiązek wypłaty kosztów (...)

 • Komu i w jaki sposób lekarz może udostępnić dokumentację medyczną?

  jej dokumentacji medycznej syna, z tego tylko powodu, iż nie była ona upoważniona za jego życia do tego celu. Istotne zatem wydaje się być odbieranie od pacjenta pisemnego upoważnienia do udostępnienia

 • Upoważnienie do odbioru świadectwa maturalnego

  nie jest już Pani jego przedstawicielką ustawową. Do odbioru świadectwa maturalnego syna powinno wystarczyć pisemne upoważnienie wystawione przez niego dla Pani. Proszę wziąć ze sobą (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe

  pełnomocnika, jak również i jego zaniedbania są traktowane tak, jak czynności i zaniedbania samej strony procesowej, ze wszystkimi skutkami procesowymi wynikającymi zarówno z owych (...)

 • Właściwość sądu - przywłaszczenie pieniędzy

  upoważnienie do odbioru gotówki w Euro za faktury wystawione za roboty budowlane od kontrahenta niemieckiego. Firma niemiecka przekazała gotówkę w Euro za faktury dla owego pracownika (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane