Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży

  analogicznie jak firma konsumentom \"za pobraniem\"? Czy gdyby firma odmówiła odebrania towaru w ten sposób powstaje roszczenie o zapłatę mimo fizycznego niezwrócenia towaru? Zgodnie z przepisami (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  do informacji o sposobie jego stosowania, przechowywania oraz ewentualnych interakcjach z innymi medykamentami. Twoje prawa w szpitalu Masz prawo do informacji o swoich prawach. (...)

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  . § 1. O przywróceniu terminu postanawia właściwy w sprawie organ administracji publicznej. Od postanowienia o odmowie przywrócenia terminu służy zażalenie. § 2. O przywróceniu terminu (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać prośbę o wspólny wyjazd do sanatorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać prośbę o wspólny wyjazd do sanatorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  nad dzieckiem o zamiarze podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wniosek o zgłoszenie członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego; Jak wypełnić - Oświadczenie/zmiana (...)

 • Kodeks cywilny

  jest do zwrotu tego, co otrzymał od drugiej strony w wykonaniu umowy, oraz do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  Lublinie, ale nic z niego nie rozumiem… Dlaczego muszę komuś zapłacić? Nie mam pieniędzy, dostaję małą emeryturę… Warto w takiej sytuacji udać się po pomoc do prawnika albo do (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  do przedstawienia do zapłaty w razie zastrzeżenia „bez kosztów”, posiadacz traci prawo do indosantów, wystawcy oraz do innych dłużników (...)

 • Minimalizacja szkody - wypłata odszkodowania

  poszkodowane (14 dniowy rozstrój zdrowia) dziecko powinno wyjechać do sanatorium, ale nie mogę sfinansować takiego wyjazdu i wnosząc pozew chciałbym, aby sprawca wyłożył na taki wyjazd. Czy (...)

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  . Jeśli zgłasza się wyjazd, który będzie trwał ponad 6 miesięcy, i zamierza się potem wrócić do kraju — po powrocie do Polski należy zgłosić swój powrót.   

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  wskazanie opiekuna do właściwego organu gminy albo do organizacji społecznej, do której należy piecza nad małoletnimi. Jeżeli dziecko przebywa w placówce resocjalizacyjnej (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  (imiona); numer PESEL, o ile został nadany; datę i miejsce urodzenia; adres dotychczasowego miejsca pobytu stałego; nazwisko i imię pełnomocnika, o ile został ustanowiony; adres elektroniczny (...)

 • Praca za granicą

  ; porównać je z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę (najlepiej znać język co najmniej w stopniu komunikatywnym), zabrać ze sobą konieczne do wyjazdu i do podjęcia pracy dokumenty (...)

 • Prośba o zmianę spłaty zadłużenia

  napisać pismo do banku i na co się powołać, czy jest możliwe aby bank udzielił mi skredytowania zadłużenia nie posiadam umowy na stałe? Należałoby napisać do banku pismo (...)

 • CEPiK po zmianach

  , możesz również złożyć wniosek o udostępnienie danych. Jak uzyskać dostęp do danych z CEP i CEK? Chcesz uzyskać dane o pojazdach lub kierowcach? A może (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  zobowiązany do spłat na rzecz braci. Nieruchomość weszła do majątku osobistego Pana Franciszka. Spłaty zostały dokonane ze wspólnego wynagrodzenia za pracę Pana Franciszka i jego żony. (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  ;ra polega wyłącznie na zmianie kwot: kwota do zwrotu na rachunek bankowy podatnika i kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy? W takim przypadku nie ma podstaw do złożenia (...)

 • Kolejność słuchania świadków

  obowiązek przychylić się do pisemnych próśb świadków z wyżej wymienionych powodów o (kolejno): zarządzenie wspólnego przyjazdu trzech świadków, do których wezwania do sądu (...)

 • Skutki przekształcenia spółki cywilnej w jawną

  , a w chwili obecnej zastawnik (wierzyciel) zwraca się o wydanie tej rzeczy. Żeby osoba, której wierzytelność jest zabezpieczona zastawem rejestrowym mogła żądać wydania rzeczy, w umowie o

 • Odebranie paszportu w innym województwie

  miejscu (przynajmniej w dniach, w których są czynne urzędy). Potem czeka mnie służbowy wyjazd, do którego potrzebny jest paszport. Czy taki wniosek o zmianę miejsca odbioru paszportu (...)

 • Możliwość korzystania przez dzieci z leczenia uzdrowiskowego

  lat; uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku od 7 do 18 lat; uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku od 3 do 6 lat pod opieką osoby dorosłej. Kolejkę do sanatorium (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica

  granicą pozostawiając dzieci pod opieką swoich rodziców. Jednakże w lipcu br. jej rodzice wyjeżdżają do sanatorium, w związku z czym matka chciałaby na miesiąc zabrać dzieci do (...)

 • Reforma edukacji

  wychowawczej itp.). Ten model diagnozy oparty jest o analizę nie tylko danych o indywidualnych cechach dziecka, ale również barierach i zasobach w jego środowisku, z uwzględnieniem informacji (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie

  Czy żona po rozwodzie może zabrać dziecko za granicę mając paszport dziecka? Jak można temu zapobiec na sprawie o rozwód? Jak taka sprawa przebiega przy nie orzekaniu o winie? (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  czasowego.   Zaświadczenia o zameldowaniu są ważne do chwili zmiany miejsca zameldowania, przy czym zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy jest ważne nie dłużej (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , mechaniczne urządzenia do usuwania popiołu oraz podobne urządzenia 83 ex 28.29.12.0 Urządzenia i aparatura do filtrowania lub oczyszczania cieczy - wyłącznie: - urządzenia i aparatura (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane