Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  przydzielonego numeru oraz o przewidywanym terminie rozpoczęcia świadczenia tych usług.  Po otrzymaniu zawiadomienia o możliwości zawarcia umowy o świadczenie publicznie (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  gospodarczej,numer telefonu kontaktowego i adres poczty elektronicznej, o ile przedsiębiorca posiada,informacje o zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej oraz o wznowieniu (...)

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  okolicznościach możesz żądać zmiany dotychczasowego numeru? Rozporządzenie wskazuje, iż powodem uzasadniającym wystąpienie o zmianę numeru jest uciążliwość korzystania (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać podanie o zmianę numeru telefonu stacjonarego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać podanie o zmianę numeru telefonu stacjonarego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak nie dać się cyberprzemocy?

  , czy innych danych jest nieobowiązkowe. Jeśli użytkownik poda adres e-mail, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma informację o podjętych krokach lub prośbę o podanie dokładniejszych informacji. (...)

 • Jak dostać e-dowód?

  poszerzony o możliwość wskazania nowych powodów ubiegania się o dowód osobisty oraz o sekcję z pytaniem o zgodę wnioskodawcy na zamieszczenie w dowodzie certyfikatu (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ! Dbaj o zwierzęta – chroń je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, dbaj o nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz wentyluj pomieszczenia, w których przebywają. Uświadamiaj rodzinę (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  na celu zwiększenie liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii. W warunkach krajowych "budynek o niemal zerowym zużyciu energii" jest utożsamiany i określany jako "budynek o (...)

 • Amazon nie musi podawać numeru telefonu?

  , obowiązek podania bez względu na okoliczności numeru telefonu przedsiębiorcy. W tym kontekście Bundesgerichtshof (federalny trybunał sprawiedliwości, Niemcy), rozstrzygający spór w (...)

 • Kto może świadczyć usługi ochrony osób i mienia?

  , korespondencja w sprawie będzie doręczana wyłącznie pełnomocnikowi (wg art. 40 § 2 K.p.a.). Wnioskodawca zarówno w przypadku ubiegania się o udzielenie koncesji, jak i wnoszący o (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  art. 74 ustawy o ewidencji ludności od dnia 1.01.2018 r. znosi się obowiązek meldunkowy. Jak będzie przebiegać weryfikacja pobytu stałego pracodawcy? Rządowy projekt ustawy o zmianie (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  internetu o wysokiej jakości (łącza o przepływnościach min. 30 Mbit/s). Zapewni to użytkownikom końcowym możliwość efektywnego korzystania z internetu w miejscach publicznych, w szczególności

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;zaświadczenie płatnika zasiłku o okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczoną matkę dziecka, o okresie przysługującego jej zasiłku macierzyńskiego oraz o stawce (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Kto może świadczyć usługi detektywistyczne?

  zamieszkania; numeru w rejestrze przedsiębiorców KRS; numeru identyfikacji podatkowej (NIP); imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania oraz w przypadku posiadania licencji - (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  wnoszącego podanie, że w sprawach innych powinien wnieść odrębne podanie do właściwego organu, informując go o treści § 2. § 2. Jeżeli organ podatkowy otrzyma podanie (...)

 • Jak uzyskać informację z Rejestru Zastawów?

  ;rym dany podmiot występuje jako zastawca określonego przedmiotu zastawu rejestrowego; DW-3 - wniosek o podanie numeru pozycji rejestru zastawów:- informację o braku w (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  informację o warunkach, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie po wszczęciu postępowania w sprawie udzielenia koncesji.  Art. 49. 1. Wniosek o udzielenie lub o (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  dochodzić w terminie 5 lat, licząc od dnia, w którym zostały zaksięgowane. 8. Bieg przedawnienia terminu, o którym mowa w ust. 7, zostaje przerwany wskutek zastosowania środka egzekucyjnego, (...)

 • Przeniesienie numeru jeszcze prościej i bezpieczniej

  , by wnioski o: zmianę przydzielonego numeru, przeniesienie numeru do nowej lokalizacji, przeniesienie numeru do nowego dostawcy usług - były składane w formie pisemnej, (...)

 • Zmiana danych w CEIDG

  wniosku o wpis do CEIDG), informacji o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej (gdy została zgłoszona we wniosku o wpis do CEIDG). Gdzie można załatwić sprawę? Zgłoszenia (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  podstawie rejestrów mieszkańców oraz rejestrów zamieszkania cudzoziemców, o których mowa w ustawie o ewidencji ludności, z uwzględnieniem decyzji wójta (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności (...)

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  cyfry oraz myślniki, np. 123-45-67-890.Jak prawidłowo wpisać numer telefonu?Pole "Tel." pozwala na wpisanie dowolnej kombinacji numeru (łącznie z adnotacją o nr wewnętrznym), (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  100 złotych pobiera się od:1)   zarzutów przeciwko planowi podziału; 2)  wniosku o uchylenie lub zmianę układu; 3)  wniosku o uchylenie lub zmianę orzeczenia (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  charakter obiektywny, jak na przykład: zmiana wielkości udziałów, zmiana przeznaczenia nieruchomości wspólnej. Przy tym zmiana współwłaściciela raczej nie będzie wystarczającą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane