Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  kuratora, jeżeli wnioskodawca uprawdopodobni, że miejsce pobytu strony nie jest znane. W sprawach o roszczenia alimentacyjne, jak również w sprawach o ustalenie ojcostwa i o (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , wykazać i doliczyć kwoty uprzednio odliczone. Doliczeń do podatku dokonuje w kwotach faktycznie odliczonych. Podstawy prawne: Artykuł 12 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  zapłaty (jak napisać sprzeciw - zob. odpowiedź na pytanie nr 1). Te cztery pisma można napisać na jednej kartce papieru i wysłać pocztą. Ważne, aby jasno z nich wynikało, że: nie (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać pismo o wymianę okien

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać pismo o wymianę okien, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  na celu zwiększenie liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii. W warunkach krajowych "budynek o niemal zerowym zużyciu energii" jest utożsamiany i określany jako "budynek o (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ! Dbaj o zwierzęta – chroń je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, dbaj o nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz wentyluj pomieszczenia, w których przebywają. Uświadamiaj rodzinę (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  „zapytanie o udzielenie informacji o osobie”/”zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” oraz uiścić opłatę. Opłatę za zaświadczenie można (...)

 • Zwrot kosztów remontu jako dochód

  . oraz art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, poz. 1956) - podatek dochodowy od osób, (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  Urzędu Statystycznego (www.stat.gov.pl) pod adresem: http://www.stat.gov.pl/klasyfikacje/PKWiU/pkwiu.htm. Podstawa prawna:   Ustawa z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym

 • Zwrot kosztów wymiany okien w mieszkaniu

  na wymianę okien, zrobiła to sama na swój koszt. W chwili kiedy wystąpiła do administracji /podpierając się m.in. protokółem z 2003 r/ o zwrot kosztów otrzymała odpowiedź że wymiany (...)

 • Wspieranie termomodernizacji i remontów

  o zmianie Kodeksu cywilnego. W szczególności, w przypadku osoby, której przysługuje premia kompensacyjna w wysokości wyliczanej w oparciu o powierzchnię wszystkich lokali w budynku (w budynku (...)

 • Reklamacja prezentu - jak i kiedy to zrobić?

  włącznika, ale z powodu rys – jak najbardziej. Wadliwy prezent z e-sklepu Prezenty kupione w sklepach internetowych możemy reklamować na takich samych zasadach, jak te, które zostały (...)

 • Jak wysłać pismo ogólne online?

  , a wizytę w urzędzie i stanie w kolejce na chwilę przed komputerem. Co to jest pismo ogólne? Nie każdy zna tę nazwę – pismo ogólne, bo o nim mowa, (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy

  : "Proszę jeszcze dziś napisać pismo, że pan wyjeżdża i żeby został zawieszony internet na okres 4 miesięcy". Przyszło mi do głowy pytanie jak podczas umowy można przerwać. Wysłałem (...)

 • Jak odzyskać pieniądze za wymianę okien?

  równowartości poniesionych przez Panią nakładów koniecznych na lokal w postaci zapłaty za wymianę okien, celowym rozwiązaniem byłoby złożenie do sądu cywilnego stosownego pozwu (...)

 • E-doręczenia w konsultacjach

  Projekt ustawy o elektronizacji doręczeń, która umożliwi odbieranie on-line korespondencji poleconej został udostępniony do konsultacji. Można więc wyrazić swoje opinie nt. projektu ustawy (...)

 • Odpowiedzialność wykonawcy dzieła

  montaż okien należałoby zakwalifikować jako umowę o dzieło. Ponieważ montaż okien został dokonany w sposób wadliwy, zamawiający (a wiec Pan) może żądać doprowadzenia go do stanu (...)

 • Umowa najmu lokalu pod działalność gospodarczą

  . Prosiłem zarządcę o wymianę drzwi do mojego lokalu (były to stare drzwi pokojowe z białej płyty i z dużą szybą oraz bez progu), ponieważ pył gipsowy z korytarza wdzierał się do pokoju, (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  trasata (art. 4 i 27), o zastrzeżeniu odsetek (art. 5), o różnicach w oznaczeniu sumy wekslowej (art. 6), o skutkach podpisu, złożonego w warunkach, przewidzianych w art. 7, (...)

 • Remont urządzenia w lokalu mieszkalnym

  czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, według którego najemcę obciąża naprawa i konserwacja: podłóg, posadzek, wykładzin (...)

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  budynku, obróbki blacharskie i elementy odwodnienia budynku, wbudowanie nowych, wymianę lub remont okien oraz drzwi zewnętrznych, przebudowę układu funkcjonalnego budynku, obejmującą: sanitariaty (...)

 • Jakie oświetlenie należy zapewnić w miejscu pracy?

  rodzajem zainstalowanego oświetlenia. Jakie okna powinny być w miejscu pracy? Okna, świetliki i naświetla w pomieszczeniach pracy o dużej wilgotności powietrza powinny być wykonane w sposób

 • Ulga remontowa a montaż stolarki

  Czy można odliczyć sobie od podatku wymianę okien w mieszkaniu, jeżeli firma, która to wykonała na fakturze napisała jako usługę "Montaż stolarki PCV w budynku mieszkalnym" PKWiU 4542? Jak

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  . Te zazwyczaj są szersze niż ustawowe, a jeśli ich nie ma, bo dla przykładu gwarancja była roczna, wtedy powinniśmy skorzystać z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz (...)

 • Kwestionowanie wypowiedzenia umowy najmu

  zasadności wypowiedzenia, ani skuteczności jego kwestionowania. Od wypowiedzenia umowy najmu nie można się odwołać w sposób analogiczny, jak odwołuje się od wypowiedzenia od umowy o pracę. (...)

 • Moc dowodowa oświadczenia w procesie karnym

  pytającemu takie pismo miałoby być złożone przez skazanego, czyli osobę spoza tego procesu o fałszerstwo. Takie pismo nie stanowi dowodu w rozumieniu kodeksu postępowania karnego. Dowodem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane