Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tryb udzielenia urlopu wychowawczego

  pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownicę wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu, chyba że zachodzą przyczyny określone w przepisach o szczególnych (...)

 • Nadgodziny poborcy skarbowego

  zamierza mi wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny. Jak ma być obliczone to wynagrodzenie? Czy tak samo jak za urlop tzn. średnia pensja i średnia dniówka za prowizję? Czy tylko wynagrodzenie (...)

 • Przewlekłość postępowania

  naruszy zasady praworządności i zasady pogłębiania zaufania obywateli do działania organów administracji? Czy w tej sytuacji przysługuje podatnikowi ponaglenie do organu wyższego stopnia? (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisać pismo do pracodawcy o pit11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać pismo do pracodawcy o pit11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowy właściciel - możliwość podwyżki czynszu

  najmu, nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów potwierdzających prawa własności do lokalu, nie otrzymaliśmy adresu zamieszkania nowego właściciela. Do jakiej wysokości nowy właściciel może (...)

 • Spadek po dalszym krewnym

  spisanie jego treści przez świadka albo osobę trzecią w przeciągu roku od jego sporządzenia, a pismo to podpiszą spadkodawca i dwaj świadkowie albo wszyscy świadkowie. Jeżeli treść testamentu (...)

 • Forma umowy najmu lokalu

  ze mną umowy najmu (mieszkałam tam od urodzenia, babcia - pierwotna właścicielka przepisała dom i zmarła). Kuzynka wysłała do mnie 3 pisma ponaglające do zapłaty. Ustaliła sobie czynsz (...)

 • Wnioski dowodowe

  innego jak pismo lub ustne oświadczenie przed sądem, które wskazuje, o przeprowadzenie jakiego dowodu chodzi oraz jakie okoliczności mają zostać udowodnione. Osoba wnioskująca może (...)

 • Zabezpieczenie orzeczenia sądu hipoteką przymusową

  odrzucenia wniosku o ustanowienie hipoteki. Zgodnie z przepisem art. 42 ust. 1 Ustawy z dnia 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. 2005.167.1398 ze zm.), wniosek taki (...)

 • Nowe przepisy w ustawie o informatyzacji

  korespondencji trafi do urzędu drogą elektroniczną. Urzędy będą miały obowiązek przekazać Ministrowi Administracji i Cyfryzacji informacje o adresie ESP, a minister udostępni listę adresów (...)

 • Duże zmiany w rozliczeniach za podróże służbowe

  , by móc za nie przeżyć dzień w delegacji. Jak zawsze dużo będzie zależało w tej kwestii od pracodawcy, który ustali, wspólnie ze swoimi pracownikami, limity wydatków podczas podróży służbowych. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane