Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne osoby zatrudnionej na umowę o dzieło

  , obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają osoby spełniające warunki do objęcia ubezpieczeniami społecznymi lub ubezpieczeniem społecznym rolników, które są pracownikami w rozumieniu (...)

 • NIK: urzędy lepiej przygotowane dla niepełnosprawnych pracowników

  dla niepełnosprawnych i zainstalował schodołaz. MSP dodatkowo zapewniło sygnalizację dźwiękową w windach, a przy wejściach do budynku wybudowało pochylnię. Wyniki kontroli pokazują, że kluczowa (...)

 • Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop

  Spółka zatrudnia pracownika w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracownik otrzymał do celów służbowych telefon, notebooka, samochód, klucze do biura. Pracodawca (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisać pismo do pracodawcy o pit11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać pismo do pracodawcy o pit11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi formalne zażalenia

  zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia ze wskazaniem w miarę potrzeby nowych faktów i dowodów. Zażalenie wnosi się (...)

 • Umowa na okres próbny

  . Teraz uważają, że umowa wygasła i nic mi się nie należy. Proszę o pomoc tzn. jakieś paragrafy, czyli jak się mogę bronić ewentualnie. Zgodnie z art. 30 § 2 kodeksu pracy, umowa o (...)

 • Dodatkowe dni wolne od pracy

  . Aktualnie wystąpienie dwóch świąt w jednym tygodniu pracy obniża wymiar czasu pracy o 16 godzin, a nie jak w okresie sprzed nowelizacji z dnia 18 października 2006 r. o 8 godzin.Podstawa (...)

 • Pozew o alimenty a zmiana powództwa

  pozwu (art. 193 § 3 kpc). Jak wynika z powyższego powódka może wnieść o zmianę powództwa ustnie (na rozprawie w obecności pozwanego) lub pisemnie (doręczając pismo jednocześnie (...)

 • Spotkanie Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie

  zmniejszyła się liczba poszkodowanych, którzy doznali ciężkich uszkodzeń ciała. Było ich o 42 mniej w porównaniu do 2007 roku. Na podstawie obserwacji PIP, jak i informacji uzyskanych (...)

 • Tryb udzielenia urlopu wychowawczego

  pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownicę wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu, chyba że zachodzą przyczyny określone w przepisach o szczególnych (...)

 • Przewlekłość postępowania

  naruszy zasady praworządności i zasady pogłębiania zaufania obywateli do działania organów administracji? Czy w tej sytuacji przysługuje podatnikowi ponaglenie do organu wyższego stopnia? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane