Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie darowizny wobec jednego z małżonków - opinia prawna

  małżonkowie dokonali darowizny nieruchomości objętej ich wspólnością ustawową, to w razie śmierci jednego z nich późniejsze odwołanie tej darowizny przez pozostałego (...)

 • Wydanie nieruchomości obdarowanemu

  , wchodzić może w grę stan wykonania umowy darowizny (zgodnie z podwójnym skutkiem umowy darowizny). W zakresie odwołania umowy darowizny, która została wykonana, odwołanie (...)

 • Darowizna na rzecz syna

  darowizny jeszcze niewykonanej. W momencie złożenia oświadczenia o odwołaniu darowizny powstaje zobowiązanie do zwrotu jej przedmiotu, które podlega stosowanym wprost przepisom o bezpodstawnym

 • Porada prawna na temat jak napisać odwołanie darowizny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać odwołanie darowizny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  . 900. Odwołanie darowizny następuje przez oświadczenie złożone obdarowanemu na piśmie. Art. 901. § 1. Przedstawiciel osoby ubezwłasnowolnionej może żądać rozwiązania umowy darowizny (...)

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  jeszcze nie narodzonego, Odwołanie darowizny nie jest możliwe jeśli czyni ona zadość zasadom współżycia społecznego, Jeśli darczyńca popadnie w niedostatek po wykonaniu darowizny, (...)

 • Ponowna próba odwołania darowizny

  uzasadniające odwołanie darowizny). W takim bowiem przypadku odwołujący darowizną, w razie skierowania sprawy na drogę sądową (zapewne obdarowany nie będzie skłonny do dobrowolnego przeniesienia (...)

 • Odwołanie darowizny

  jeszcze nie wykonanej darowizny ze względu na zły stan majątkowy darczyńcyodwołanie darowizny z względu na rażącą niewdzięczność obdarowanegoW pierwszym przypadku, darczyńca może odwołać (...)

 • Darowizna z majątku wspólnego małżonków

  darowizny omówiona została w opinii prawnej: Kiedy i jak można odwołać darowiznę. Co do oceny przez sąd w razie ewentualnego procesu rozwodowego, to skoro mąż wyraził zgodę na dokonanie (...)

 • Kiedy i jak można odwołać darowiznę - opinia prawna

  dnia zawarcia przez siostrę umowy ani od dnia, w którym dowiedział się Pan o tym fakcie. darowizna, odwołanie darowizny, rażąca niewdzięczność, koszty, proces, pozew, własność, (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  darowizny podlegającej zaliczeniu przewyższa wartość schedy spadkowej, spadkobierca nie jest obowiązany do zwrotu nadwyżki. W wypadku takim nie uwzględnia się przy dziale spadku ani darowizny, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane