Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;zaświadczenie płatnika zasiłku o okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczoną matkę dziecka, o okresie przysługującego jej zasiłku macierzyńskiego (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  . W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, roszczenie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  członek rodziny nie osiąga już dochodu, który utracił, np. w wyniku rozwiązania umowy o pracę. W takiej sytuacji do dochodu rodziny nie wlicza się dochodu utraconego, np. nie (...)

 • Porada prawna na temat jak napisać oświadczenie o nie pobieranie zasiłku rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać oświadczenie o nie pobieranie zasiłku rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  mająca prawo do zasiłku rodzinnego może ubiegać się o dodatki do zasiłku rodzinnego. Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka Dodatek do zasiłku (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  spełnione informuje o tym osobę, której oświadczenie dotyczy. Jak wypełnić OŚWIADCZENIE/ZMIANĘ OŚWIADCZENIA? Zobacz: Jak wypełnić - Oświadczenie/zmiana (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, f) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, g) zaświadczenie z urzędu pracy o braku propozycji zatrudnienia (...)

 • Stypendium szkolne, zasiłek szkolny i inne wsparcie w związku z nauką

  miejscowość stałego zamieszkania. Zob.: formularz wniosku o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego. Dodatek z tytułu kształcenia (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  przyznanie zasiłku rodzinnego oraz dodatków do niego? Tak jak do tej pory postępowanie w sprawie o przyznanie zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  orzeczenie o stałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, pod warunkiem, że orzeczenia te nie utraciły ważności. Orzeczenia o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  zasiłku chorobowego nie uwzględnia się składników wynagrodzenia, jeżeli postanowienia układów zbiorowych pracy lub przepisy o wynagradzaniu nie przewidują zmniejszania ich za (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  ogłoszenia z mocą od dnia 1 maja 2004 r. Chodzi o przepis, który został dodany do ustawy o świadczeniach rodzinnych. Stanowi on, iż dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  ; 6. OŚWIADCZENIE WNIOSKODAWCY O BEZSKUTECZNOŚCI EGZEKUCJI ALIMENTÓW  7. OŚWIADCZENIE WNIOSKODAWCY O MIEJSCU ZAMIESZKANIA, WIEKU, ZATRUDNIENIU I SYTUACJI EKONOMICZNEJ (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  jest przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do tego zasiłku. Jak wspomniano, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  (wzrost o 5 zł), 130 zł na dziecko w wieku 6-18 lat (wzrost o 6 zł), 140 zł na dziecko w wieku 19-23 lata (wzrost o 5 zł). Kto ma prawo do zasiłku rodzinnego? Zasiłek (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  ogłoszenia z mocą od dnia 1 maja 2004 r. Chodzi o przepis, który został dodany do ustawy o świadczeniach rodzinnych. Stanowi on, iż dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  urodzenia się dziecka. Niektóre państwa członkowskie uzależniają prawo do świadczeń rodzinnych od tego, jak długo występująca o nie osoba pracowała i była ubezpieczona (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  ;i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” poprzez stronę obywatel.gov.pl. Do pobrania: Informator - jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  spełnisz warunki do uzyskania prawa do zasiłku, to uzyskasz prawo do zasiłku na okres pomniejszony o poprzedni okres pobierania zasiłku. Okresów pobierania zasiłku (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  separację na podstawie zgodnego żądania małżonków, sąd nie orzeka o winie rozkładu pożycia. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  odnoszą się do sytuacji konkretnej osoby, w szczególności czy podstawą świadczenia pracy była umowa o pracę czy raczej umowa o świadczenie usług (np. umowa zlecenia). Zmiany nie (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  cywilnego.Art. 28. Jeżeli pozwany nie ma miejsca zamieszkania w Polsce, ogólną właściwość oznacza się według miejsca jego pobytu w Polsce, a gdy nie jest ono znane lub nie (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego – 100 zł, dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania: (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy o podatku rolnym lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  dziecka,  d) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację,  e) orzeczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka,  f) zaświadczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane