Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Jeżeli z dowodów zgromadzonych w toku postępowania podatkowego wynika potrzeba uzupełnienia tych dowodów lub ich porównania z informacjami pochodzącymi z banku, bank jest obowiązany (...)

 • Pojęcie Informowania o wykonywaniu zawodu i pozyskiwaniu klientów, o którym mowa w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego

  , udzielane gwarancje usługowe; c) inną działalność radcy prawnego. Zakazane jest informowanie: a) sprzeczne z prawem lub z dobrymi obyczajami; b) niezgodne z rzeczywistością lub (...)

 • Molestowanie i mobbing w pracy

  Była pracownica wystąpiła z pozwem o odszkodowanie za mobbing. W prośbie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie podała przyczyny. Zarzuca jednemu z pracowników pracodawcy (jej

 • Opinia prawna na temat jak napisać opinie z odbytej praktyki zawodowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać opinie z odbytej praktyki zawodowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pielęgniarki i położne

  . Podstawa prawna: Ustawa z dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (tekst jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 57, poz. 602), Ustawa z dnia 18 lipca 1950 r. o odpowiedzialności zawodowej (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  wychowawczego. Z wnioskiem, zgłoszonym co najmniej na 1 miesiąc przed wskazanym terminem rozpoczęcia, o udzielenie urlopu wychowawczego nauczyciel powinien wystąpić do tego organu, który nawiązał (...)

 • Konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji polskiej gospodarki

  fundusz nagród w wysokości 10.000 zł, a także praktyki w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, jak również możliwość publikacji fragmentów zwycięskich (...)

 • Pożyczka z Urzędu Pracy

  zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym, które precyzuje warunki przyznawania środków z Urzędu Pracy przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pomocy udzielanej w sektorze transportu. bezrobocie

 • Jak skutecznie bronić się przed mobbingiem?

  ;w większych zakładach szerzyć działania prewencyjne takie jak organizowanie szkoleń czy "pogadanek". Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. 1998 r., (...)

 • Rzecznik Praw Obywatelskich - kiedy warto się do niego zwrócić o pomoc?

  zbadanie zgodności przepisów aktów niższego rzędu z aktami wyższego rzędu; z analogicznym wnioskiem co do zgodności aktu prawa miejscowego z aktami wyższego rzędu Rzecznik (...)

 • Porady Prawne

  pełnowartościowa pomoc. Jeśli nie wiesz jak stworzyć pozew rozwodowy lub napisać umowę kupna sprzedaży, skorzystaj z porady prawnej przez internet. "Zamów opinię" to usługa prawna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane