Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie z licytacji – problem z byłymi właścicielami

  takiego mieszkania. Samorządowi znalezienie takiego lokalu może zająć nawet kilka lat. Do czasu zaoferowania przez gminę lokalu socjalnego takie osoby mogą nadal mieszkać w dotychczasowym (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie

  wezwanie gminy miejskiej do przyznania lokalu socjalnego, skoro było to stwierdzone wyrokiem, a owa gmina była uczestnikiem postępowania o eksmisję? W opisanej sytuacji faktycznej (...)

 • Prawo do odszkodowania za zajmowanie lokalu

  zajmujące lokal bez tytułu prawnego są obowiązane do dnia opróżnienia lokalu co miesiąc uiszczać odszkodowanie. Odszkodowanie odpowiada wysokości czynszu, jaki właściciel (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisać odszkodowanie do gminy za brak lokalu socjalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisać odszkodowanie do gminy za brak lokalu socjalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  podnajemców oraz innych osób mających tytuł prawny do używania lokalu, z wyjątkiem niżej wymienionych - czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu oraz opłaty za (...)

 • Gmina zapłaci za brak lokalu socjalnego

  gminy za niedostarczenie lokalu socjalnego jest zgodne z konstytucją (P 1/08). Według Trybunału odpowiedzialność odszkodowawcza gminy jest związana z jednym z jej podstawowych (...)

 • Odszkodowanie od gminy za brak lokali socjalnych

  jakiego momentu możemy ubiegać się o odszkodowanie od gminy? Od października czy maja i jak to zrobić? Czy trzeba złożyć pozew i osądzić gminę, czy możemy wystąpić bezpośrednio (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  takim lokalu, zobowiązany jest w terminie 21 dni od dnia utraty tego prawa do wskazania innego lokalu wynajmującemu. Co dzieje się jednak, jeśli najemca nie wskaże takiego lokalu? W (...)

 • Czekasz na lokal socjalny? Masz niewielkie szanse na otrzymanie go

  ;w złotych odszkodowania za nie zapewnienie lokalu socjalnego przez gminy. Można tylko zastanawiać się, ile mieszkań za tę sumę można byłoby wybudować. Co  jest (...)

 • Roszczenie odszkodowawcze od gminy

  należy się pełne odszkodowanie za zwłokę w dostarczeniu przez gminę lokalu socjalnego. Odszkodowanie to powinno obejmować całą poniesioną przez rodziców szkodę, związaną (...)

 • Obowiązki lokatora po opuszczeniu lokalu

  przez radę gminy w drodze uchwały - chyba że osoby te mogą zamieszkać w innym lokalu niż dotychczas używany. Orzekając o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane