Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , 7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków, 8) przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu (...)

 • Intercyza - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  drugiego z nich, np. naprawa samochodu żony w warsztacie męża, nakłady i wydatki na majątek jednego małżonka z majątku drugiego z nich, np. wyremontowanie mieszkania, (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  własności rzeczy lub innych praw, a także na dokonaniu innych świadczeń na rzecz spółki. § 3. Prawa, które wspólnik zobowiązuje się wnieść do spółki, uważa się za przeniesione (...)

 • Porada prawna na temat jak można przepisać firmę z męża na żonę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak można przepisać firmę z męża na żonę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  działalności zarobkowej każdego z małżonków, 2) dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków, 3) (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  decyzję swobodnie i z rozwagą. odmowa zgody jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Odmowa taka ma miejsce głównie wtedy, gdy z moralnego punktu widzenia zasługuje (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  CUW, jak i poszczególnych podmiotów przez niego obsługiwanych. Zarówno CUW, jak i jednostki obsługiwane mogą rozważać powołanie na swojego inspektora ochrony (...)

 • Telefon w mieszkaniu prywatnym a koszty podatkowe

  koszt tych rozmów może w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Oczywiście telefon zapisany na żonę można bez problemu „przepisaćna firmę. (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  trzech tygodni. Informacja z PUP-u zawiera opinię na temat porównywalności proponowanego wynagrodzenia z poziomem zarobków na lokalnym rynku pracy.Niezależnie od sytuacji (...)

 • Kodeks cywilny

  działająca w porozumieniu z nimi wpłynęła na wynik aukcji albo przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej (...)

 • Odrębne działalności gospodarcze małżonków

  działalności. Oboje mają wspólnotę majątkową.W jaki sposób dokonać przekazania, darowizny, zbycia części majątku żony np. towar o wartości 15.000 zł w cenie netto na firmę męża, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  dokonywane wobec któregokolwiek z nich. Art. 334. § 1. Akcje mogą być imienne lub na okaziciela. § 2. Zamiana akcji imiennych na akcje na okaziciela albo odwrotnie (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  z przemnożenia ilości towaru przez jego cenę jednostkową, łączną wartość spisu z natury, wartość pomniejszenia wynikającego z regulacji dot. tzw. zatorów płatniczych, (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  z ustawowymi odsetkami, rozpoczynając od dnia wniesienia sprawy o rozwód. Na dzień dzisiejszy zadłużenie to kwota około 9000 zł. Mąż wyprowadził się z domu. Jak można (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  zasiłek rodzinny wraz z dodatkami. Ja natomiast ubiegałem się o 1000 zł becikowego, które należy się każdej rodzinie bez względu na jej dochody, na nowo narodzone dziecko. Czy (...)

 • Wynajem żonie lokalu stanowiącego wspólność

  wystąpić o zwrot VAT z inwestycji. Czy takim przypadku mogę firmę żony traktować na zasadach rynkowych jako podmiot trzeci? Wątpliwe jest prawo wynajmowania lokalu przez męża (...)

 • Możliwość wyrzucenia męża z lokalu

  spłacany także przez męża. Nie zmieni to kwestii własności nieruchomości lokalowej, ale może pozwolić na odzyskanie wyłożonych na spłatę mieszkania środków. Można bowiem (...)

 • Odpowiedzialność osoby współpracującej za zobowiązania spółki jawnej - opinia prawna

  tej działalności i powstałe w okresie, w którym stale współdziałał z podatnikiem w jej wykonywaniu, osiągając korzyści z prowadzonej przez niego działalności. Zgodnie z (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  wydanych na ich podstawie. Z kolei kwestię sposobu kierowania pracownika na te badania regulują przepisy ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (t.j. Dz.U .z (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  osoby fizycznej; prawa i obowiązki wynikające z decyzji przechodzą z mocy prawa na następców prawnych przedsiębiorcy z chwilą jego śmierci. W przypadku śmierci przedsiębiorcy (...)

 • Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego

  stanie faktycznym, zachodzi domniemanie ojcostwa Pani byłego męża i na tej podstawie w USC dziecku zostanie nadane nazwisko byłego męża. Należy pamiętać, że nie można ustalić (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  .” W istocie więc nie mogło tu dojść do uznania dziecka przez męża, a wręcz byłoby ono niedopuszczalne z uwagi na powołaną wyżej zasadę rozłączności sposobów ustalenia (...)

 • Amortyzacja w firmie męża lokalu - współwłasności

  - prowadzenie usług zdrowotnych - przychodnię lekarską przedmiotowo zwolnioną z VAT. W chwili obecnej swojej żonie wynajmuję lokal na zasadach rynkowych, traktując firmę żony jako (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  , aby prawne pochodzenie dziecka było zgodne z jego pochodzeniem biologicznym. W przypadku gdyby jednak interes dziecka pozostawał w kolizji z interesem innych osób oczekujących wystąpienia (...)

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  . Tym bardziej, iż według przepisów kodeksu rodzinnego opiekuńczego w razie niedostatku Pani męża, Pani jest pierwszą osobą, do jakiej ma prawo zwrócić się z żądaniem o alimenty (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  ; Dz. U. z 1984 Nr 45, poz. 242; Dz. U. z 1985 Nr 22, poz. 99; Dz. U. z 1989 Nr 3, poz. 11; Dz. U. z 1989 Nr 33, poz. 175; Dz. U. z 1990 Nr 34, poz. 198; Dz. U. z 1990 Nr (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane