Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawomocność wyroku i zabezpieczenia

  tym wypadku nie przysługuje. Oznacza to, że wyrok sądu I instancji uprawomocni się, gdy sąd ogłosi postanowienie o umorzeniu postępowania. rozwód, postanowienie, prawomocność, (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku

  zawarcia przez małżonków notarialnej umowy znoszącej wspólność majątkową (intercyzy). W pierwszym przypadku istnienie rozdzielności majątkowej zależy od tego, czy wyrok rozwodowy się (...)

 • Eksmisja byłego małżonka z mieszkania

  majątku wspólnego; sposób podziału tego majątku zależy bowiem od całokształtu okoliczności, ustalonych w tym postępowaniu. rozwód, wyrok rozwodowy, eksmisja, komornik, egzekucja, świadczeń, (...)

 • Porada prawna na temat jak dlugo uprawomacnia się wyrok rozwodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak dlugo uprawomacnia się wyrok rozwodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja w wyroku rozwodowym a apelacja

  eksmisji) stają się skuteczne najwcześniej z chwilą uprawomocnienia się wyroku w jego podstawowej części orzekającej rozwód. Jeśli sąd apelacyjny przyjął apelację do rozpoznania, to (...)

 • Apelacja od części wyroku a uprawomocnienie

  dziecko z innego związku. Dopóki nie uprawomocni się wyrok wysokie dochody byłego męża mi to uniemożliwiają. Czy można w związku z tym odwołać się tylko co do decyzji sądu o opiece (...)

 • Alimenty

  zaległości za następne okresy. Należy przy tym pamiętać, że postępowanie egzekucyjne wiąże się z kosztami, które ponosi dłużnik egzekwowany (Pan). Ponadto uchylanie się od egzekucji (...)

 • Wymeldowanie

  udowadniania w/w dwumiesięcznej nieobecności w pewnych uzasadnionych okolicznościach, które potwierdzają np. następujące dokumenty: wyrok rozwodowywyrok eksmisyjny, postanowienie (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego

  alimentacyjnego? Wiem, że w przypadku toczącej się sprawy alimentacyjnej, pozew o rozwód wstrzymuje ją z urzędu, a jak to wygląda w przypadku apelacji? Jeśli pozew wniósłby mąż (bez orzekania (...)

 • Nie wszystkie świadczenia to alimenty

  obowiązku alimentacyjnego od dnia, w którym uprawomocnił się wyrok rozwodowy. Była żona uznała powództwo co do zasady, ale zarzuciła, że obowiązek alimenty/" title="alimentacyjny" (...)

 • Uzyskanie klauzuli wykonalności

  Czy każdy wyrok rozwodowy posiada klauzulę wykonalności jeżeli orzeczono np. eksmisję? A jeżeli nie to jak ją uzyskać? Sąd nadaje klauzulę wykonalności na wniosek wierzyciela, z wyjątkiem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane