Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego. Zasiłek macierzyński przysługuje niezależnie od tego, jak długo ma się ubezpieczenie chorobowe. Przykład: Jeżeli kobieta urodziła dziecko dzień po (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  sprawie zmiany danych, dostaniesz zagraniczny odpis aktu małżeństwa. Co zrobić, jeśli zgubisz lub zniszczysz paszport? Zgłoś to jak najszybciej do dowolnego punktu paszportowego lub (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  dziecka. Akt urodzenia sporządza się na podstawie karty urodzenia, przekazanej przez podmiot wykonujący działalność leczniczą oraz protokołu zgłoszenia urodzenia. Kartę urodzenia (...)

 • Porada prawna na temat jak długo jest ważny odpis aktu urodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak długo jest ważny odpis aktu urodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks wyborczy

  wyborów, jak również czy w lokalu wyborczym znajduje się odpowiednia liczba łatwo dostępnych miejsc zapewniających tajność głosowania.§ 2. Od chwili opieczętowania do końca głosowania (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  następuje rejestracja urodzenia? Akt urodzenia sporządzany jest na podstawie: karty urodzenia (karty martwego urodzenia) i protokołu dokumentującego zgłoszenie urodzenia, (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Po sporządzeniu aktu małżeństwa wydawany jest z urzędu jeden bezpłatny odpis skrócony aktu małżeństwa.   Podstawa (...)

 • Wniosek o nabycie spadku a odpis aktu urodzenia

  Złożenie wniosku o nabycie spadku. Jak długo jest ważny akt urodzenia składany jako załącznik do wniosku o nabycie spadku? Czy nadaje się do tego akt sprzed 10 lat? Brak (...)

 • Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  też odpis prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu zgonu lub uznania za zmarłego poprzedniego małżonka, rozwiedziony - rozwiedziona: odpis skrócony aktu urodzenia i (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dokumentowania sytuacji dochodowej, więc nie trzeba dołączać żadnych dodatkowych dokumentów.   Przy składaniu wniosku o świadczenie wychowawcze nie jest wymagany skrócony odpis (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  oświetlenia twarzy, odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński, odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Ślub poza urzędem i nowe dowody. Od kiedy?

  aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu po sporządzeniu tych dokumentów zacznie obowiązywać wcześniej, bo już od 1 stycznia. Taki odpis będzie wydawany bezpłatnie osobie zgłaszającej. Okazania (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  oraz karty urodzenia sporządzi akt urodzenia; przekaże ci dokumenty: jeden bezpłatny odpis skrócony aktu urodzenia, powiadomienie o nadaniu numeru PESEL (jeśli dziecko (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  ;conego aktu urodzenia ani odpisu skróconego aktu małżeństwa, jeśli zostały sporządzone w urzędzie stanu cywilnego miejsca, w którym osoba ubiega się o wydanie dowodu (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  już się urodziło, czy jest już sporządzony akt urodzenia bądź kiedy matka potwierdzi, że dany mężczyzna jest ojcem dziecka.  Jak można się odwołać? Kierownik USC może (...)

 • Zawarcie małżeństwa za granicą

  , okazać dowód osobisty oraz: w przypadku panny i kawalera – odpis skrócony aktu urodzenia, w przypadku osób rozwiedzionych – odpis skrócony (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  ostateczne sporządzenie aktu - w takim przypadku jedyną drogą pozostanie sądowe stwierdzenie nabycia spadku. Etap trzeci Ostatnim etapem sporządzania notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  wnioskodawcy; odpis aktu urodzenia wnioskodawcy; dokumenty poświadczające aktualny stan cywilny wnioskodawcy; dokumenty potwierdzające miejsce stałego zamieszkania na terytorium obecnych (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  należy go pouczyć. § 3. Jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo ujawnienia tajemnicy państwowej, oskarżonemu doręcza się odpis aktu oskarżenia bez uzasadnienia. Uzasadnienie aktu oskarżenia (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  przysposobieniu dziecka lub o zakwalifikowanie na rodzinę zastępczą, - Życiorysy własnoręcznie napisane, - Odpis zupełny aktu małżeństwa (aktualny) {w przypadku II związku - akt rozwodowy}. (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  przed sądem. Orzeczenia, zarządzenia i polecenia Rozdział 11 Art. 108. § 1. Przebieg narady i głosowania nad orzeczeniem jest tajny, a zwolnienie od zachowania w tym względzie tajemnicy nie jest

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją urzędnika, że dziecko urodziło (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  ;żnicy ważny jest na sumę, napisaną literami.W razie różnicy sum, napisanych kilkakrotnie literami lub kilkakrotnie liczbami, weksel jest ważny na sumę mniejszą.Art. 7. Jeżeli (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  , u którego oskarżony jest zatrudniony, od kierownictwa szkoły lub uczelni, których oskarżony jest uczniem lub studentem, od zespołu, w którym oskarżony pracuje lub uczy się, (...)

 • Sprostowanie aktu urodzenia

  w niniejszej sytuacji. Pani akt urodzenia został błędnie wypełniony na podstawie prawidłowego aktu urodzenia matki oraz aktu małżeństwa rodziców. Natomiast błędna redakcja (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.

  przed dalszymi.    Kwestią zasadniczą dla tej opinii jest to, jak długo trwa obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dzieci? Czy jest to osiągnięcie przez dziecko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Skrócony odpis aktu urodzenia

  Witam! Ktory urzad wydaje skrocony odpis aktu urodzenia? Z gory dziekuje za odpowiedz. Urzad Stanu Cywilnego, i to podobno bezplatnie. ;) Pawel Jesli ktos (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane