Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;wnież osoba, która nie jest pracownikiem. Wniosek o rezygnację z zasiłku bądź jego wypłatę musi złożyć przed rozpoczęciem korzystania z niego. Jak łączyć zasiłek z (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  zasiłek rodzinny wraz z dodatkami. Ja natomiast ubiegałem się o 1000 zł becikowego, które należy się każdej rodzinie bez względu na jej dochody, na nowo narodzone (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  państwowej jednostki organizacyjnej z osobowością prawną. Organami KRUS są: Zarząd KRUS, którego przewodniczącym jest Prezes KRUS oraz Rada Nadzorcza KRUS. Prezes (...)

 • Porada prawna na temat jak długo czeka się na sanatorium z krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak długo czeka się na sanatorium z krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  stycznia 2019 r. Od 1 lipca postanowiła zrezygnować z tego uprawnienia. Powinna wyrejestrować się z ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego z kodem tytułu ubezpieczenia (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  opiekować się dzieckiem, porzuciła dziecko. Taki zasiłek nie sumuje się z pozostałymi zasiłkami i nie jest związany z rokiem kalendarzowym. Ojciec dziecka bądź inna osoba (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  okres wyjazdu z Polski do swojego kraju liczy się mu jako praca sezonowa? Jak wynika z art. 88t ust. 2 ustawy, w przypadku gdy wniosek dotyczy cudzoziemca, który wjechał na (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  legalnie zamieszkują na terytorium jednego z państw członkowskich, z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i znajdują się w sytuacji trans-granicznej (np. pracowali w dwóch państwach (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  certyfikaty, kopie potwierdzeń przelewów, itp. Również w tym przypadku, rozpoczyna się gra na zwłokę, która ma na celu jak najdłuższe zwodzenie ofiary i wyłudzenie jak (...)

 • Mienie PKP

  powstać albo z mocy samego prawa (ex lege), albo na skutek wydania z ustawowego upoważnienia decyzji administracyjnej ustanawiającej takie prawo na rzecz osoby trzeciej. W tym drugim (...)

 • Kodeks wyborczy

  art. 21a ust. 2a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składki na ubezpieczenia społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne podlegające opłaceniu przez płatnika (z raportu ZUS RCA z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (...)

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  . 2 lata. Jeśli pacjent jest dorosły, to może skorzystać z leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Jak sprawdzić, na (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 r. Nr 123, poz. 776);  od 17 sierpnia 1998 r. jest traktowana na równi z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności zgodnie z (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy, składnik ten wyłącza się z podstawy wymiaru zasiłku. Zasada ta ma zastosowanie np.. do wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia czy innej umowy o świadczenie usług, do której (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  oferowanych przez portale, muszą zapoznać się z regulaminami, politykami prywatności i je zaakceptować. Jeżeli możliwość korzystania z takiego portalu będzie wiązała się (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  Państwa z prośbą o pomoc w przygotowaniu się na procedury związane z zakupem mieszkania przez ten własnie sposób. Chciałbym stać się nabywca w 100 % i chcę być przygotowany (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  wydanych na ich podstawie. Z kolei kwestię sposobu kierowania pracownika na te badania regulują przepisy ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (t.j. Dz.U .z (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  to liczba osób wykonujących pracę przynoszącą im zarobek w formie wynagrodzenia lub dochód, bez względu na miejsce i czas jej trwania. Do pracujących zalicza się: osoby zatrudnione (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  podział nieruchomości do użytkowania, musi się liczyć z wydatkiem na wpis w kwoce 100 zł.   W przypadku gdy żaden z uczestników postępowania nie zaskarży postanowienia (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  .   Krok 2 – logowanie na PUE ZUS Żeby złożyć wniosek, zaloguj się na swoim profilu na PUE. Aby zalogować się na swój profil na PUE, na (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  osoby fizycznej; prawa i obowiązki wynikające z decyzji przechodzą z mocy prawa na następców prawnych przedsiębiorcy z chwilą jego śmierci. W przypadku śmierci przedsiębiorcy (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  Jeżeli chcesz skorzystać z wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, dowiedz się, jak są one organizowane oraz jakie są możliwości ubiegania się o dofinansowanie. Czym (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  wynikające z bieżącej oceny funkcjonowania przepisów ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2017 r. poz. 546) oraz (...)

 • Ile mają wynieść minimalne świadczenia z FUS?

  powiązana z wysokością przeciętnej emerytury. Kwota ta powinna być ustalana corocznie, z dniem 1 marca, na kolejne 12 miesięcy. Kwota najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane