Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tymczasowo zasądzone alimenty

  1 października 2002 r. żona założyła mi sprawę o alimenty. Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd przyznał mi alimenty jako zabezpieczenie w wysokości 1200 zł. Następnie sprawa (...)

 • Obniżenie alimentów

  zasądzonych alimentów. Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, alimenty zasądzone na rzecz dziecka przeznaczone są na pokrycie uzasadnionych potrzeb dziecka i tylko zmniejszenie uzasadnionych (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  (mieszkania). alimenty, przeniesienie własności mieszkania, zaległości, dziecko, wyrok

 • Porada prawna na temat jak cofnac alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak cofnac alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  trzymiesięczny ustawowy termin do wniesienia powództwa o alimenty, a w przypadku braku uznania dziecka - o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli matka dziecka nie złożyłaby w tym czasie (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  małoletniego syna (co i tak robię, tj. płacę na niego alimenty) oraz alimenty na siebie, argumentując, że ma na utrzymaniu uczącą się córkę. Na koniec dodała, że nie ma nic przeciwko (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  . wystąpić o alimenty dla matki. Sugerujemy przeto porozumienie w rodzinie w tym zakresie, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów poniesionych w razie wytoczenia powództwa przez instytucje

 • 500+ dla samotnych rodziców

  alimenty, odpis postanowienia sądu o zabezpieczeniu powództwa o alimenty, odpis protokołu zawierającego treść ugody sądowej lub ugody zawartej przed mediatorem bądź o umowę o alimenty (...)

 • Alimenty a kieszonkowe dla dziecka

  zarówno zobowiązanego (tu ojca, a Pani męża) jak i sytuację uprawnionego (tu Państwa syna). Przyjmuje się bowiem w doktrynie prawa rodzinnego, iż uprawniony ma prawo do takiego standardu życia jak

 • Zaspokajanie potrzeb rodziny

  Sąd zasądził alimenty na dwoje dzieci w rodzinie nie rozwiedzionej. Jednakże mąż, który ma płacić te alimenty, stwierdził, iż żadnych alimentów i tak płacić nie będzie. Jak można (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko

  spełnienie nastąpiło w wykonaniu wyroku zasądzającego alimenty albo umowy czy też dobrowolnie. Spełnionych świadczeń nie można - jak już wyżej wspomniano - uznać za nienależne, skoro (...)

 • Wysokość alimentów

  . wysokość alimentów, alimenty na dziecko, obowiązek alimentacyjny, jak się oblicza wysokość alimentów

 • Alimenty a regres

  przypadku zaległych roszczeń alimentacyjnych. Chodzi tu zarówno o alimenty zasadzone wyrokiem na przyszłość, które nie zostały zapłacone jak i jak i alimenty zaległe (np. na (...)

 • Ustalanie wysokości alimentów

  utrzymania wzrosłyby więcej niż moje zarobki. Czy istnieje jakieś minimum socjalne, które płacący alimenty ma prawo zatrzymać, żeby móc żyć? Sąd zasądzając alimenty - jak w Pana (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty.

  były mąż może przestać płacić alimenty ze względu na to że dziecko się nie uczy? A co w sytuacji kiedy wyjdzie ona za mąż, czy nadal będzie mogła otrzymywać alimenty? Niniejsza opinia (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  postępowanie o alimenty - pierwsza rozprawa zasądziła żonie alimenty - czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem i będę wnosił apelację. Złożyłem pozew o zniesienie wspólnoty majątkowej. (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  alimentów lub renty0, w takiej sytuacji bank dokonuje wypłat na alimenty i renty do rąk uprawnionego do tych świadczeń.     Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  , a ustalenie zobowiązanego z tytułu opłat jak i wysokość opłaty następuje w późniejszym terminie. Nadto jak podnoszono wcześniej, ustalenie w decyzji wydanej na podstawie art. 104 (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  procesowego. Wniosek o przywrócenie terminu należy złożyć w ciągu tygodnia od dnia, w którym ustały przyczyny uchybienia terminowi. alimenty, dziecko, pełnoletność, studia, apelacja, termin, (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  zatytułowanym Co to jest szkoda na osobie, czyli o odszkodowaniu za utratę zdrowia alimenty, małżonek, rozwód, niedostatek, choroba, uprawniony, zobowiązany, groźba, zadośćuczynienie, odszkodowanie, (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.

  ; 1 k.p.c.), ale zasądza alimenty nie tylko wymagalne w dacie orzekania, lecz także alimenty na przyszłość. Ze względu na to, że przyszłość z reguły niesie w sobie zmiany, szczególnie (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  , jak również czy oraz o jakie roszczenie skierowana jest egzekucja do zajętego prawa.  § 2. Prawo jest zajęte z chwilą doręczenia zawiadomienia osobie, która z (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  kosztów procesu od strony przeciwnej.  Art. 92. Zakres, czas trwania i skutki umocowania szerszego niż pełnomocnictwo procesowe, jak również umocowanie do poszczególnych (...)

 • Nie wszystkie świadczenia to alimenty

  jednak jeżeli sądy zasądzają na podstawie art. 27 k.r.o. alimenty na rzecz drugiego małżonka, to posługują się pewnym skrótem (lepiej byłoby posługiwać się zwrotem "alimenty", (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym

  wpłacam alimenty do rąk matki jak orzekł sąd? I czy mogę zwrócić się już teraz do sądu o zmniejszenie alimentów? Moja sytuacja materialna ostatnio bardzo się pogorszyła, a eks małżonka (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty

  złożenia pozwu, to czy okazując ten dokument w sądzie na sprawie o alimenty, sprawa ta będzie biegła dalej czy zostanie wstrzymana? Co ma priorytet - sprawa o alimenty czy sprawa rozwodowa? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy kwota alimentów to kwota za którą ma przeżyć dziecko? Czy jest coś jeszcze?

  Często widuje na formu stwierdzenia "sam przezyj za ... zł". Świadczenie alimentacyjne to kwota która powinna spełniać oko 70 % potrzeb (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane