Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ; Pan X pracuje w Niemczech. W Polsce synowie Pana X studiują. W związku z powyższym gdzie należy złożyć wniosek oraz czy w związku z powyższym należą się świadczenia (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  podejrzewać, że ojciec dziecka pracuje w Niemczech lub Holandii. W ambasadzie polskiej w Holandii powiedziano mi, że jeśli złożę wniosek o alimenty w sądzie, to (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  rodzinnym w ramach przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego nie jest rozwiązaniem nowym. Funkcjonuje już od dnia wejścia Polski do UE, tj. od (...)

 • Porada prawna na temat ja wysokie sa alimenty od ojca mieszkajacego w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ja wysokie sa alimenty od ojca mieszkajacego w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a urlop wychowawczy

  . Mamy całkowitą rozdzielność majątkową. Jak w tej sytuacji wygląda sprawa kwoty alimentów? Wiem, że w związku z intercyzą komornik nie może wejść na moje konto, mąż nie będzie w (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  alimentów ustalana jest w oparciu o kryterium dochodowe (konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o zarobkach). W praktyce zdarza się, że strona pozwana o alimenty przedstawia (...)

 • Zastosowanie zasady równej stopy życiowej

  zasądzane na rzecz dzieci, nie mogą doprowadzać zobowiązanej do ich zapłaty w stan niedostatku. Żądanie rozliczenia się przez ojca z wykorzystania alimentów wpłaconych na rzecz dzieci będzie (...)

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka - opinia prawna

  Stan faktyczny Mam 15 letniego syna, który urodził się w Niemczech w 1990 r. z obojga rodziców będących obywatelami polskimi. Nie byliśmy nigdy w związku małżeńskim, w (...)

 • Alimenty za czas przeszły

  -mieszkając wciąż ze mną, pieniądze które zarabiała w większej części odkładała -czyli ja ją utrzymywałam. Młodsza córka lat obecnie 17,5 mieszkała z ojcem lecz od 1 kwietnia (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  stanie utrzymać się samodzielnie i żyje w niedostatku. Czy mama, która jest też teraz poważnie chora (zespół organiczno-psychiczny) ma prawo do wystąpienia o alimenty od byłego męża? (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  . Zgodnie z jego treścią rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka (...)

 • Becikowe dla dziecka

  w wysokości 1000 zł. Zapomoga ta przysługuje ojcu lub matce albo opiekunowi prawnemu niezależnie od ich dochodów.  Wniosek o wypłatę zapomogi składa się w terminie 3 miesięcy (...)

 • Alimenty dla synowej i wnuków

  alimentów od swoich bliskich. W pierwszej kolejności od małżonka lub byłego małżonka), jeżeli ten nie może to od dzieci, jeżeli od niech jest to niemożliwe, to od (...)

 • Alimenty a wyjazd dziecka za granicę

  uzależniona jest z jednej strony od uzasadnionych potrzeb uprawnionego a z drugiej, od majątkowych i zarobkowych możliwości zobowiązanego. Jeżeli uważa Pan, że alimenty które Pan płaci (...)

 • Alimenty na ojca

  alimentacyjnego względem rodziców jest uzależnione od zaistnienia określonych przesłanek. Po stronie rodziców przesłanką jest ich stan niedostatku. Chodzi o taką sytuację (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  alimentów trwają miesiącami. W tym czasie tysiące samotnych matek, bo to ich w przeważającej mierze dotyczy problem, czekają na ostateczną decyzję w sprawie świadczenia. Szybkie (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym

  . Komornik odstąpił od egzekucji z wynagrodzenia, jednakże alimenty mam teraz płacić przez komornika. Komornik powiedział mi, że będzie to trwało dotąd dopóki moja eks sama nie odstąpi (...)

 • Zabezpieczenie w sprawie o podwyższenie alimentów

  ojca wzrosły w porównaniu ze stanem, gdy wydawany był poprzedni wyrok. alimenty, podwyższenie, zabezpieczenie, postępowanie, proces, sąd, wniosek

 • Obowiązki przyszłego ojca

  okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  pozwie żądać od ojca dziecka także alimentów; nie tylko wszak tych na przyszłość, ale również pokrycia stosownie do okoliczności części kosztów, (...)

 • Alimenty od dziadków

  W sytuacji, gdy ojciec dzieci nie jest w stanie w żaden sposób płacić alimentów na swoje dzieci, czy można podać o alimenty rodziców ojca (dziadków dzieci), którzy zamieszkują (...)

 • Odpowiedzialność osoby współpracującej za zobowiązania spółki jawnej - opinia prawna

  wspólników, i jednym z nich jest mój małżonek. Panowie mają 50/50 % udziałów (ja nie widnieję w KRS). Przy czym ja mam podpisaną intercyzę. (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów

  zmian. Nie można obu spraw rozpatrywać w jednym postępowaniu, gdyż właściwy jest dla obu inny tryb. Ustalenie kontaktów z dzieckiem odbywa się w postępowaniu nieprocesowym, a zmiana wysokości (...)

 • Czy ojciec może domagać się alimentów na siebie?

  . 135 k.r.o. Wskazuje on, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Przy zasądzaniu (...)

 • Umowa dożywocia a obowiązek alimentacyjny

  obowiązkiem rodziców względem dzieci uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. W wyroku z dnia 20 stycznia 2000r., sygn. I CKN 1187/99, (...)

 • Odmowa odpowiedzi na pytanie przez świadka

  w momencie ujawnienia sąd i zobowiązany mogą mieć podstawy do nie podnoszenia, a może wręcz obniżyć alimenty od zobowiązanego, a wtedy ja będę musiał utrzymywać syna mojej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane