Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ; Pan X pracuje w Niemczech. W Polsce synowie Pana X studiują. W związku z powyższym gdzie należy złożyć wniosek oraz czy w związku z powyższym należą się świadczenia (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  podejrzewać, że ojciec dziecka pracuje w Niemczech lub Holandii. W ambasadzie polskiej w Holandii powiedziano mi, że jeśli złożę wniosek o alimenty w sądzie, to (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  kwoty środków finansowych na utrzymanie dziecka w tej placówce. Od kwoty dodatku nie jest odprowadzany podatek. W wyniku wprowadzenia Programu „Rodzina 500plus” (...)

 • Porada prawna na temat ja wysokie sa alimenty od ojca mieszkajacego w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ja wysokie sa alimenty od ojca mieszkajacego w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a urlop wychowawczy

  . Mamy całkowitą rozdzielność majątkową. Jak w tej sytuacji wygląda sprawa kwoty alimentów? Wiem, że w związku z intercyzą komornik nie może wejść na moje konto, mąż nie będzie w (...)

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka - opinia prawna

  Stan faktyczny Mam 15 letniego syna, który urodził się w Niemczech w 1990 r. z obojga rodziców będących obywatelami polskimi. Nie byliśmy nigdy w związku małżeńskim, w (...)

 • Zastosowanie zasady równej stopy życiowej

  zasądzane na rzecz dzieci, nie mogą doprowadzać zobowiązanej do ich zapłaty w stan niedostatku. Żądanie rozliczenia się przez ojca z wykorzystania alimentów wpłaconych na rzecz dzieci będzie (...)

 • Alimenty za czas przeszły

  -mieszkając wciąż ze mną, pieniądze które zarabiała w większej części odkładała -czyli ja ją utrzymywałam. Młodsza córka lat obecnie 17,5 mieszkała z ojcem lecz od 1 kwietnia (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  stanie utrzymać się samodzielnie i żyje w niedostatku. Czy mama, która jest też teraz poważnie chora (zespół organiczno-psychiczny) ma prawo do wystąpienia o alimenty od byłego męża? (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  . Zgodnie z jego treścią rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka (...)

 • Becikowe dla dziecka

  w wysokości 1000 zł. Zapomoga ta przysługuje ojcu lub matce albo opiekunowi prawnemu niezależnie od ich dochodów.  Wniosek o wypłatę zapomogi składa się w terminie 3 miesięcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane