Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  schematów lub przedstawione na odrębnych rysunkach.Część rysunkowa powinna być tak oznaczona aby możliwe było jednoznaczne odczytanie projektu budowlanego. Opracowanie części rysunkowej (...)

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  istotnego odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego wymaga zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  przedstawienia projektu budowlanego zamiennego, uwzględniającego zmiany wynikające z dotychczas wykonanych robót budowlanych oraz - w razie potrzeby - wykonania określonych czynności (...)

 • Porada prawna na temat istotne zmiany do projektu budowlanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat istotne zmiany do projektu budowlanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje istotnego odstępstwa od projektu

  z art. 36a ust. 1 i 2 ustawy Prawo budowlane istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji (...)

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  obowiązki projektanta? Do podstawowych obowiązków projektanta należy: Do podstawowych obowiązków projektanta należy: opracowanie projektu budowlanego w sposób (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  autorskiego do utworu nieopublikowanego, chyba że sprzeciw byłby niezgodny z ujawnioną wolą twórcy co do rozpowszechniania utworu.  3.  Prawo do wynagrodzenia, o którym (...)

 • Zmiana projektu budowlanego

  zmiany decyzji pozwolenia. Czy opisany wyżej taras jest istotna zmianą? Proszę wymienić istotne zmiany, gdyż w ustawie Prawo Budowlane nie mogę znaleźć szczegółów na opisany problem. (...)

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  od projektu budowlanego rodzi obowiązek uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę (art. 36a ust. 5). Chodzi tu w przede wszystkim o przypadki odstąpienia od zatwierdzonego projektu (...)

 • Zmiana projektu budowlanego wiaduktu

  tych zmian pochylenie poprzeczne jest zgodne z przepisami rozporządzenia, zmiany projektu nie są naszym zdaniem istotne. Proszę też pamiętać, zmiana pochylenia poprzecznego jezdni powinna (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  członków do poszczególnych części walnego zgromadzenia z tym, że nie można zaliczyć członków uprawnionych do lokali znajdujących się w obrębie jednej nieruchomości do różnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane