Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana projektu budowlanego

  , projekt, budowa, zmiana, istotna

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  od projektu budowlanego rodzi obowiązek uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę (art. 36a ust. 5). Chodzi tu w przede wszystkim o przypadki odstąpienia od zatwierdzonego projektu (...)

 • Zmiana projektu budowlanego wiaduktu

  poprzecznego jest bardzo nieznaczne, naszym zdaniem również zmiana projektu jest nieistotna, gdyż takie odstępstwo mieści się w granicach tolerancji technicznej. Wskazać tu można orzeczenie (...)

 • Porada prawna na temat istotna zmiana projektu budowlanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat istotna zmiana projektu budowlanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  , polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga ustalenia, w drodze (...)

 • Lekka ścianka na poddaszu a pozwolenie na budowę

  mnie prace kwalifikuje się tak, jak wymieniono w w/w decyzji? Czym jest postępowanie nadzoru budowlanego w w/w trybie art. 50 i 51 prawa budowlanego? Czy zażalenie na decyzję organu nadzoru budowlanego

 • Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  pozwolenia na budowę, powinien być sporządzony w czterech egzemplarzach. Składa się z projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczno - budowlanego. Projekty przyłączy (...)

 • Zmiana przeznaczenia lokalu na użytkowy

  użytkowania obiektu budowlanego lub jego części. Do zgłoszenia należy dołączyć: opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych (...)

 • Zmiana materiałów budowlanych

  podstawie art. 36a ustawy Prawo budowlane, istnieje możliwość odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego (lub innych warunków określonych w pozwoleniu na budowę, zmiana materiałów (...)

 • Konsekwencje istotnego odstępstwa od projektu

  w art. 59f ustawy. Jest to 5 000 zł mnożone przez współczynnik kategorii obiektu budowlanego (k) i współczynnik wielkości obiektu budowlanego (w). Ponadto nie można wykluczyć, iż zgodnie (...)

 • Pozwolenie na budowę i inne niezbędne formalności przy przebudowie mieszkania - opinia prawna

  zmiana zagospodarowania lub zmiana sposobu użytkowania terenu); złożył wniosek w tej sprawie w okresie ważności pozwolenia, o którym mowa w art. 23 i art. 23a ustawy z dnia 21 marca 1991 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana pozwolenia na budowę

  Kupiłem działkę od firmy która posiadała już zezwolenie na budowę całego osiedla domków jednorodzinnych. Chodzi mi o 1) przeniesienie pozwolenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane