Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  ;przypadku, gdy spółka lub inny podmiot ustanowi pełnomocnika należy złożyć UPL-1. JPK_VAT A DEKLARACJE VAT Jeżeli podatnik rozlicza się w VAT kwartalnie i składa deklaracje (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Porada prawna na temat interaktywne deklaracje vat 7

  Nie szukaj dłużej informacji na temat interaktywne deklaracje vat 7, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stosowanie ustawy o STIR

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • VAT do zmiany

  ;, które do 2019 r. powinny wejść w życie. Tych krótkoterminowych środków wyraźnie domagały się państwa członkowskie, aby poprawić codzienne funkcjonowanie obecnego systemu VAT (...)

 • Płatniku, pamiętaj o terminowym przesłaniu informacji PIT

  , IFT-1/IFT-1R, deklaracje PIT-4R oraz PIT-8AR. Interaktywne formularze informacji, deklaracji i rocznego obliczenia podatku za rok 2016 dostępne są na Portalu Podatkowym w zakładce e-Deklaracje (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  od towarów i usług. Zgłoszenie to składa się na formularzu VAT-Z (osobiście, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub poprzez system e-deklaracje). Zgłoszenie (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Uproszczenie VAT-u

  stanowiła koszt uzyskania przychodu. Natomiast nabywca, który nie ureguluje kwoty wynikającej z faktury, będzie zobowiązany do skorygowania deklaracji VAT, w której VAT wynikający (...)

 • VAT przy imporcie towarów

  Firma dokonuje importu towarów. Czy podatek VAT przy imporcie nalicza się w identyczny sposób, jak przy zakupie (jako VAT należny), tzn. czy obie czynności różnią się w jakiś sposób formą

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  dostawy jest podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Wystarczające będzie zatem posiadanie numeru unijnego z jakiegokolwiek powodu, aby dokonać skutecznej wewnątrzwspólnotowej (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  wypełnionego PIT? Formularze Formularze interaktywne, które możesz wysłać przez internet, znajdziesz na stronie e-Deklaracje na Portalu Podatkowym. Jeśli chcesz rozliczyć (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej - konsekwencje

  ;w terminowych, jak abonament telefoniczny czy najem lokalu), musi złożyć deklarację VAT-7 albo VAT-7K, gdyż złożenie deklaracji warunkuje uzyskanie prawa od odliczenia podatku. Jeżeli okaże (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  , poz. 804) – nie obowiązujące już, jednak obowiązujące przepisy odnoszą się do niego. kasy fiskalne, 2008 rok, kasy rejestrujące, ewidencja, ewidencjonowanie obrotów, podatek VAT, odliczenie

 • Eksport z kasą fiskalną

  krajowej a zatem i naliczę podatek VAT. Wobec wyżej przedstawionych faktów proszę o odpowiedź, czy mogę wystawiać eksportowe faktury VAT ze stawką zerową, jeżeli nabywca ukraiński nie przedstawi (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  rejestrujące, sprzedaż, VAT, podatek należny

 • VAT przy zakupie samochodu osobowego

  ujęta kwota 4 620 zł (60% z 7 700 zł). zakup samochodu osobowego, samochód, prawo do odliczenia podatku naliczonego, deklaracje VAT-7

 • Dokumentowanie zagranicznych wydatków

  zaksięgować w koszty nie ujmując dokumentu w ewidencji VAT oraz deklaracji VAT 7 ponieważ firma w tym okresie nie miała NIP-u UE (dopiero 28 lutego złożono w US deklaracje a transakcja (...)

 • Podatek należny u podatnika stosującego kwartalne rozliczenie

  , poz. 798, ze zm.) rozliczanie podatku VAT, mały podatnik, deklaracje kwartalne, podstawa opodatkowania

 • Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany

  zasady opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają czynności dokonywane za wynagrodzeniem. Artykuł 7 ustęp 2 ustawy zrównuje z odpłatną dostawa towarów przekazanie przez podatnika towarów należących (...)

 • Będzie zwrot VAT od ubranek dla dzieci?

  podniesienie stawki VAT na ubranka i buciki dziecięce jest efektem interwencji Komisji Europejskiej i wyroku Trybunału Sprawiedliwości. 28 października 2010 roku ETS orzekł (sygn. C-49/09), że stosując (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  wspomnianego podatku i jego rozliczania w deklaracji VAT-14. Deklaracje składa się do urzędu skarbowego w terminie 5 dni po upływie miesiąca, w którym powstał obowiązek zapłaty (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  korzystania z ulgi) i do końca roku nie musisz składać kolejnych. ZUS utworzy je za ciebie. Jeśli zaczniesz korzystać z „małego ZUS” w trakcie miesiąca, złóż dwie deklaracje (jedną (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

  Witam No i chyba mam problem w styczniu 2007 wyslalem deklaracje pit-5 i vat-7 do urzedu skarbowego Pozniej dowiedzialem sie ze pit-5 nietrzeba wysylac (...)

 • korekta vat - 7 z opóźnieniem ?

  Witam, jakie są terminy na składanie korekty vat-7? Co grozi za nie terminowe złożenie? Jeżeli pierwotną deklaracje muszę składać do 25 każdego (...)

 • Podatek VAT

  Czy będąc płatnikiem VAT musze składać ci miesiąc deklaracje PIT5 (Łukasz) bedac płatnikiem vat składa Pan deklaracje vat -7 co miesiąc, a deklaracja (...)

 • DRUK VAT 7(12) DARMOWY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA 2011R

  BEZPŁATNIE DO POBRANIA NA: http://www.isk.infor.pl/druki,51,898,VAT-7.html Witam, chciałam się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć interaktywne nowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane