Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jawność prac instytucji: Parlament daje przykład

  polityki przejrzystości i komunikacji. Instytucje UE, które chcą pełnić wiodącą rolę w rozwoju technik e-rządzenia powinni móc i chcieć stworzyć nową międzyinstytucjonalną wyszukiwarkę, (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  finansów UE. Główna część wydatków UE to nadal wsparcie biedniejszych regionów Niemiecka posłanka Jutta Haug (PES) jest sprawozdawcą budżetowym Parlamentu. W

 • Przygotuj się na brexit

  przypadku eksportu lub importu towaru spoza UE, trzeba będzie przygotowywać zgłoszenia celne. Warto przeanalizować też, jakimi cłami objęte są towary importowane do UE, którymi (...)

 • Porada prawna na temat instytucje ue

  Nie szukaj dłużej informacji na temat instytucje ue, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komisja Europejska proponuje pakiet cyberbezpieczeństwa

  pakiet dotyczący bezpieczeństwa cybernetycznego. Budowanie odporności UE: Silna agencja UE ds. bezpieczeństwa cybernetycznego Agencja UE ds. bezpieczeństwa cybernetycznego: Zadaniem (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  członkowskich (typ A lub typ B) ustalają instytucje właściwe wszystkich państw, w których przebyte zostały okresy ubezpieczenia (okresy zamieszkania), w sposób analogiczny jak (...)

 • Praca w instytucjach UE

  pomoc online. Po raz pierwszy również ogłoszenia o konkursach opublikowano w 23 językach urzędowych UE.Nowa wersja portalu to pierwszy etap akcji usprawniania metod rekrutacji pracowników do instytucji UE

 • Perspektywy rozwijania dialogu obywatelskiego w ramach Traktatu z Lizbony

  „nie" dla Konstytucji dla Europy, jak i irlandzkie „nie" dla Traktatu z Lizbony. "Unia Europejska rozszerza się, obywateli przybywa, natomiast instytucje europejskie, instytucje

 • Jak Traktat z Lizbony ma zreformować Unię?

  Podstawowych UE da obywatelom Unii bezpieczeństwo prawne, gwarantując, że wszystkie przepisy prawa UE i wszelkie działania podejmowane przez instytucje UE czy też oparte na prawie (...)

 • Platforma dialogu: "Europejskie forum integracji" i interaktywna "Europejska strona internetowa poświęcona integracji": nowe narzędzia ułatwiające integrację

  Ekonomiczno-Społecznym Europejskiego forum integracji, w ramach którego instytucje UE, zainteresowane strony i organizacje społeczeństwa obywatelskiego będą wymieniały poglądy na temat integracji, (...)

 • Rezolucja PE w sprawie działalności CIA w Europie

  innych państw lotami wojskowymi lub lotami CIA, które często odbywały się nad terytorium UE, a także miały międzylądowania w niektórych państwach członkowskich UE. Osoby przewożone do (...)

 • Obywatele o przyszłości Europy

  użytkowników internetu oraz 1600 osób reprezentujących wszystkie grupy społeczne i zawodowe w 27 państwach członkowskich. Podczas Szczytu naprzeciw obywateli zasiedli politycy, reprezentujący instytucje (...)

 • UE i my w roku 2008

  została starannie wyselekcjonowana i oznakowana, i nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo dzieci, bowiem w UE obowiązuje zakaz sprzedawania niebezpiecznych zabawek. Jednak UE robi znacznie więcej (...)

 • Europa bliżej obywateli

  Europejska - http://ec.europa.eu punkty informacyjne, Europe Direct, instytucje UE

 • Sądy UE

  ;państw członkowskich powinny również stosować prawo UE. Innymi słowy, sądy UE i państw członkowskich współpracują ze sobą w celu rzetelnego i jednolitego stosowania oraz (...)

 • Komisja uwzględnia propozycje EKES-u w sprawie sprawiedliwego handlu

  instytucje UE sprawiedliwego handlu i jest oczywiste, że ramy działania przedstawione wówczas w naszej opinii zostały obecnie wcielone do komunikatu Komisji." Opinia dostępna jest na stronie: (...)

 • Wpływ marketingu i reklamy na równość kobiet i mężczyzn

  pragnie podkreślić znaczenie roli odgrywanej przez media w tworzeniu i utrwalaniu stereotypów płciowych.Rola mediów i ich wpływ na samoocenęParlament wzywa instytucje UE i państwa (...)

 • EKES ocenia korzyści z euro

  instytucje UE oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego.Główne korzyści z euroEuro jest głównym nośnikiem tożsamości europejskiej, gdyż stało się jej symbolem, a także (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  zabezpieczenia społecznego, ubezpieczenia społeczne, Unia Europejska, UE, EOG, pracownicy sezonowi, praca za granicą

 • Prawo celne - Kodeks celny

  Europejskiej.6. Wykaz składa się z dwóch części, w których wpisuje się: 1) w części I - banki i instytucje kredytowe; 2) w części II - zakłady ubezpieczeń. 7. Wpis do wykazu zawiera (...)

 • NIK wskazał poważne błędy w przetargach unijnych

  . nieprawidłowości instytucje te wskazywały trudności w interpretacji przepisów, brak wiedzy i błąd ludzki.Źródło: nik.gov.pl ETO, UE, NATO, błędy w przetargach unijnych, NIK

 • Przygotuj się na wakacje

  oficjalnego usunięcia po przybyciu do UE. Niezgłoszenie takich produktów może grozić grzywną lub wszczęciem postępowania karnego. Wwożenie lub wysyłanie do UE osobistych przesyłek

 • Stosowanie ustawy o STIR

  Europejskiego i Rady (UE) nr 648/2012 i uchylającą dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/60/WE oraz dyrektywę Komisji 2006/70/WE, Dz.Urz. UE L 141 z 05.06.2015, str. 73). Wyłudzenia (...)

 • Debata w PE: Przygotowania do szczytu Rady Europejskiej i kryzys finansowy

  , banki, instytucje nadzoru, Komisja Europejska, Parlament Europejski

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  świadczeń zdrowotnych Informacje i adresy w poszczególnych krajach UE poza Polską Dowiedz się, jak uzyskać europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego w poszczególnych krajach: Austria (...)

 • Budżet na kryzys

  ochronę spójności w ramach UE-27. Nadal utrzymuje się tendencja, polegająca na zwiększaniu funduszy dostępnych dla państw członkowskich, które przystąpiły do UE w 2004 r. i w 2007 r. (UE-12). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • Ściągnięcie alimentów przez komornika

  w lutym zapadł wyrok w sprawie o alimenty. tatuś mojego dziecka nie płaci ich do tej pory. chcę udać się do komornika. co mam ze sobą zabrać? gdzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane