Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów (...)

 • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki

  deklaracji CIT-2 nie składa się żadnych oświadczeń. Warto dodać, że przypadku podjęcia po raz pierwszy działalności w drugiej połowie roku kalendarzowego i wybrania roku podatkowego pokrywającego (...)

 • Opodatkowanie komplementariusza spółki komandytowo-akcyjnej po dniu 1 stycznia 2014 r.

  ;lne wyrażone w art. 26 ust. 1 i 3 u.p.d.o.p. Dodatkowo S.K.A. powinna przesłać do urzędu informację o wysokości pobranego podatku z wykorzystaniem formularza CIT-6R. Zgodnie bowiem z art. 26a (...)

 • Opinia prawna na temat instrukcja wypełniania cit 8 i cit 8/0

  Nie szukaj dłużej informacji na temat instrukcja wypełniania cit 8 i cit 8/0, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  . ibidem, str. 117. [6] Por. np. Postanowienie SN z dnia 8 grudnia 1997 r., III CKN 289/97, OSNC 1998, nr 5, poz. 90. [7] B. Dauter, et al., op. cit., str. 117. [8] Postanowienie WSA w (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  składania deklaracji CIT-2 i CIT8 (tak: Informacja Małopolskiego Urzędu Skarbowego o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 27 lutego 2004 r., sygn. PD-I/423/8/04). W (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  faktycznie przejechanych kilometrów i stawki za 1 km przebiegu oraz podpis podatnika (pracodawcy) i jego dane. Od 1 stycznia 2004 r. nie obowiązuje już żaden wzór ewidencji przebiegu pojazdu, (...)

 • Rekomendacje dla banków

  operacje absorbujące płynność (OOR), jak i zasilające w płynność (REPO) są prowadzone przez NBP wyłącznie według ustalonego harmonogramu i nie są uwzględniane dodatkowe transakcje „na (...)

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  wynika z powyższych rozważań udzielenie i ustanowienie prokury są to odmienne pojęcia. Należy rozgraniczyć je mimo tego, iż w niektórych sytuacjach czynności te będą dokonywane w tym samym (...)

 • Darowizna dla fundacji

  rodzaje?, Umowa leasingu w prawie cywilnym  Podatek od spadków i darowizn obciąża jedynie osoby fizyczne. Oznacza to, że np. nabycie własności rzeczy przez zasiedzenie podlega podatkowi od spadków (...)

 • Podstawa opodatkowania podatkiem od nieruchomości dla budowli

  dochodowych wartość rynkową ustala się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane