Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać informacje sektora publicznego do ponownego wykorzystania?

  repozytorium lub w sposób określony wyżej, informuje również o dostępności tych informacji w celu ponownego wykorzystywania. Brak informacji o warunkach ponownego wykorzystywania (...)

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  art. 47 ust. 2, lub  2) na podstawie informacji gospodarczych otrzymanych od biura, w terminie 3 dni roboczych od dnia ich otrzymania. Art. 16. 1. Do otrzymywania informacji gospodarczych od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  , składania imiennej informacji o przychodach (dochodach), uzyskanych przez osoby, które ze względu na miejsce zamieszkania podlegają obowiązkowi podatkowemu od wszystkich swoich dochodów:  1)  (...)

 • Porada prawna na temat informacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat informacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  , czy podmiot wykonuje zadania publiczne. Wyłączenia z zakresu informacji publicznej Art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej pozwala na określenie informacji, które, chociaż (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  wystąpienia do instytucji finansowych wymienionych w art. 33 ust. 1-3 o przekazanie tych informacji, albo  3) w terminie wyznaczonym przez organ kontroli skarbowej nie udzieli informacji (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  - Technika bezpieczeństwa - Praktyczne zasady zabezpieczania informacji, warto zaznaczyć, iż wyraźnie podkreśla się w nich fakt, że polityka bezpieczeństwa informacji powinna być: dostępna (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ; informacji o rachunkach członków SKOK, niebędących rachunkami podmiotów kwalifikowanych - art. 119zp § 1 pkt 3 O.p.).  przekazywanie na żądanie Szefa KAS:  informacji (...)

 • Czas trwania, forma oraz jawność umów w sprawie zamówień publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji zostaje umorzone. Jakie informacje nie mogą zostać (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  , ustrój i organizację Centralnej Informacji oraz szczegółowe zasady udzielania informacji z Rejestru i udostępniania kopii dokumentów z katalogu, a także zakres informacji (...)

 • Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

  udostępnianiem takich właśnie informacji. Udostępnianie informacji gospodarczej polega na przekazywaniu przez przedsiębiorcę informacji gospodarczych do biura oraz ujawnianie tych informacji (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  udziela informacji o pozbawieniu wolności poza granicami Polski, jak i również nie posiada informacji o zagranicznych listach gończych. Europejskie nakazy aresztowania gromadzone są w Departamencie

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  Rady z dnia 8.06.2004 r. w sprawie ustanowienia Systemu Informacji Wizowej (VIS). Powyższe projekty regulują zasady funkcjonowania Systemu Informacji Wizowej oraz znajdują się w zaawansowanej (...)

 • Wniosek o udostepnienie informacji publicznej.

  informacji publicznej stosuje się jedynie w sytuacji  odmowy udzielenia informacji publicznej oraz o umorzeniu postępowania w sprawie udzielenia informacji publicznej, gdy żądana informacja (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  uregulowanie Systemu Informacji Wizowej opiera się na dwóch założeniach. Po pierwsze regulacje dotyczące Systemu Informacji Wizowej zostały stworzone w oparciu projekt Rozporządzenia w sprawie (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  sprawnego obiegu informacji oraz zakres danych objętych wpisem do ewidencji;   4) tryb przekazywania przez organy ewidencyjne danych ewidencyjnych do Centralnej Informacji, uwzględniając

 • Dostęp do informacji medycznych

  . nagrania rozmowy telefonicznej z wezwania karetki pogotowia odpowiada przedstawionej wyżej definicji informacji publicznej”. Kolejną grupą informacji, których można żądać w trybie (...)

 • Nadzór nad rynkiem kapitałowym

  informacji, w tym informacji stanowiących tajemnicę zawodową osób związanych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd - będących w posiadaniu osób fizycznych lub innych podmiotów. Pozyskane (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności (...)

 • Uprawnienia informacyjne akcjonariuszy

  odpowiedzialnością.Ochrona prawa do informacjiPrawo do informacji korzysta z ochrony sądowej.Jeżeli akcjonariuszowi odmówiono udzielenia informacji podczas obrad WZA i w związku z tym (...)

 • On-line informacje o zdrowiu?

  : dostęp do informacji o udzielonych i planowanych świadczeniach opieki zdrowotnej (zgromadzonych w Systemie Informacji Medycznej); w ramach tego dostępu zaplanowano m.in. dostęp do informacji (...)

 • Uzyskanie odpisu uzasadnienia wyroku Sądu

  sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.  Odmowa udostępnienia informacji publicznej oraz umorzenie postępowania o udostępnienie informacji w przypadku określonym (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  generalnego urzędu do upowszechniania informacji o wolnych stanowiskach pracy przez umieszczanie ogłoszeń o naborach w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie urzędu, w Biuletynie Informacji (...)

 • Jak usunąć swoją historię kredytowa z BIK?

  informacji niejawnych, można przyjąć, że przetwarzaniem informacji objętych tajemnicą bankową są wszelkie operacje wykonywane w odniesieniu do tych informacji i na tych informacjach, (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  ekspertów wysokiego szczebla ds. nieprawdziwych informacji i dezinformacji Informacje ogólne na temat działań UE mających na celu zwalczanie fałszywych informacji Zestawienie (...)

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta

  obowiązek zapewnienia możliwości kopiowania informacji publicznej albo jej wydruku lub przesłania informacji publicznej albo przeniesienia jej na odpowiedni, powszechnie stosowany nośnik informacji. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • KRUK! potrzebuje pomocy!

  Witam, Mam pytanie dotyczace doświadczeń z KRUKIEM. Ale żeby od początku - w grudniu bank citi wypowiedzial mi umowę o kartę kredytową i zarządał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane