Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsiębiorca a PFRON

  dofinansowanie zobowiązany jest  składać do PFRON: miesięczne informacje o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności pracowników niepełnosprawnych (formularz (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  alimentów ustalana jest w oparciu o kryterium dochodowe (konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o zarobkach). W praktyce zdarza się, że strona pozwana o alimenty przedstawia nierzetelne (...)

 • Porada prawna na temat informacje o zatrudnieniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat informacje o zatrudnieniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Oni już nie znajdą pracy. Jest decyzja rządu

  Ubezpieczeń Społecznych. Obowiązujący formularz ZUS ZUA zawiera rubrykę "obywatelstwo" – czytamy w komunikacie rządu. Informacje o zatrudnieniu cudzoziemca będą przekazywane przez (...)

 • Przedsiębiorcy i bankowcy o sytuacji w polskiej gospodarce

  z dnia 2 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne, ustawy o Banku Gospodarstwa Krajowego oraz niektórych

 • Kiedy wydawane jest świadectwo pracy?

  pracy, która dokonała wypowiedzenia o trybie rozwiązania albo okoliczności wygaśnięcia stosunku pracy,  wzmiankę o  zajęciu wynagrodzenia za pracę w myśl przepisów (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  17 grudnia 2001 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, ustawy o (...)

 • Prezydencka wersja reformy sądownictwa

  orzeczeń wraz z uzasadnieniami w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Sądu Najwyższego. W Biuletynie Informacji Publicznej będą też publikowane informacje o dodatkowym zatrudnieniu (...)

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  również ujawnić informacje gospodarcze o zadłużeniu powstałym w związku z wykonywaną przez niego działalnością gospodarczą.4. Biuro ujawnia informacje gospodarcze o zobowiązaniach (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, f) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, g) zaświadczenie z urzędu pracy o braku propozycji zatrudnienia (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1, pomniejszoną o kwotę, o której mowa w art. 32 ust. 3.6. Zaliczkę od przychodów, o których mowa w ust. (...)

 • Zmiany w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

  . Poza tym na przykład sam obowiązek, zgodnie z którym pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne składa Funduszowi miesięczne informacje o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  uprawniony do pozyskania informacji o nim w tym zakresie. Czy pracodawca może zbierać informacje o karalności kandydata do pracy? Zaświadczenie o niekaralności Zaświadczenie o (...)

 • Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

  siedziby tego biura.Jakie informacje może o w przypadku zobowiązania konsumenckiego może przekazać przedsiębiorca?Przedsiębiorca może podać następujące informacje do biura:1. o (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  : kopię przekazanego do ZUS raportu informacyjnego ZUS RIA, aby mógł zweryfikować zawarte w nim informacje, pouczenie o skróconym okresie przechowywania dokumentacji dotyczącej umowy (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  znaleźć informację o tym, że dany pracownik jest chory lub korzysta z urlopu „na żądanie”. Taka praktyka jest niewłaściwa, a informacje m.in. o zwolnieniach lekarskich czy (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  zatrudnieniu 1 pracownika, – „2” dotyczą działalności prowadzonej przy zatrudnieniu 2 pracowników, – „3” dotyczą działalności prowadzonej przy zatrudnieniu (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  ; dane i informacje, o których mowa wyżej, dotyczące małżonka wnioskodawcy; dane i informacje, o których mowa wyżej, dotyczące osób małoletnich (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  przesyłki). O ile, co do terminu złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy o pracę, obowiązują te same zasady, jak przy rozwiązaniu umowy o pracę, to kodeks pracy inaczej (...)

 • Zmiany istotne dla niepełnosprawnych

  opłacenia tych składek w całości.  Pracodawcy chcący korzystać z refundacji będą musieli składać PFRON miesięczne informacje oraz wnioski o refundacje. Refundacja składek na (...)

 • Usługi na rynku UE

  usługodawca powinien złożyć pisemne oświadczenie do właściwego organu w sprawach uznawania kwalifikacji o zamiarze świadczenia usługi, zawierające informacje o posiadanej (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  porozumień, o których mowa w dziale IIa - przechowuje się w pomieszczeniach zabezpieczonych zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych. § 2. Informacje, o (...)

 • Młodzież w pracy

  odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pracodawca jest też obowiązany przekazać informacje o ryzyku zawodowym, jakie wiąże się z pracą wykonywaną przez młodocianego, (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  wykonawczych do odpowiednio ustaw: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych i o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. W nowych rozporządzeniach wykonawczych (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  działalności gospodarczej 8) informacje o wszczęciu postępowania naprawczego;   9) informacje o udzieleniu, zmianie i cofnięciu koncesji;   10) informacje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • W jaki sposób komornik rozdziela alimenty?

  Mój były mąż ma zobowiązania slimentacyjne w stosunku do czwórki dzieci. Nie płaci, bo wie jak tego unikać. Gdyby jednak komornik miał informacje (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zawodowy kurator sądowy

  Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące egzaminu na zawodowego kuratora sądowego. Interesują mnie w szczególności zagadnienia, jakie powinnam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane