Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze

  , poz. 539). Określa ono w załączniku nr 1 wzór zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług. Wzór ten w przypadku osób fizycznych nie przewiduje możliwości podania nazwy (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie

  dotyczącego zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części inwestor załącza: Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane pod rygorem odpowiedzialności

 • Rozdzielność majątkowa a wierzytelności

  wzór powiadomienia o fakcie istnieniu rozdzielności majątkowej? Czy informacja taka winna być wysłana do każdego z banków z osobna? Stosownie do treści art. 47 par. 1 kodeksu rodzinnego (...)

 • Opinia prawna na temat informacja dla rodziców o gotowości szkolnej wzór jak wypełnić

  Nie szukaj dłużej informacji na temat informacja dla rodziców o gotowości szkolnej wzór jak wypełnić, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wzór pozwu o alimenty dla studenta

  jednego z rodziców jak i obojga. W pozwie należy udowodnić wydatki, jakie są ponoszone przez pełnoletniego - najlepiej rachunkami czy paragonami. alimenty, student, pozew, wzór

 • Informacja nt. druków RMUA

  2008 r. ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych wprowadziła dla pracodawcy możliwość przekazywania, za zgodą pracownika, druków RMUA w formie elektronicznej. Jednak wymagania ustawowe (np. (...)

 • Tylko do dzisiaj czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  opóźnienie i im więcej informacji, tym wyższa kara). Górne dotyczą czynów o większej społecznej szkodliwości, jak np. niepłacenie podatków w terminie. e-PIT-11 do fiskusa wciąż z podpisem (...)

 • Ruszyła kolejna odsłona kampanii "Dziecko w sieci"

  treści mogą z niego płynąć. - Chodzi tu nie tylko o pedofilię, ale również np. treści rasistowskie i inne o charakterze dyskryminacji - wyjaśniła. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, (...)

 • Udzielanie informacji komornikowi

  podał, czy inne osoby roszczą sobie prawa, czy i w jakim sądzie toczy się sprawa o zajęte wynagrodzenie i czy oraz o jakie roszczenia została skierowana do zajętego wynagrodzenia egzekucja (...)

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  odliczonych. Nie jest przeszkodą, że podatnik będzie miał jedynie udział w nieruchomości (por. Informacja Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (...)

 • Rozwód - podział majątku wspólnego

  wszystkim wokoło próbuje udowodnić, że jestem niepoczytalna. To są pomówienia! Na to chyba jest jakiś paragraf? Jak mogę się przed tym bronić? Nie wiem, czy to istotna informacja, ale mąż (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane