Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy podrobienie weksla in blanco jest zagrożone taką samą kara jak podrobienie pieniędzy?

  in blanco i domagania się zapłaty od wystawcy weksla. Podsumowując, skoro weksel in blanco potwierdza istnienie prawa majątkowego, należy przyjąć, że jest papierem wartościowym. Weksel in (...)

 • Weksel in blanco a termin przedawnienia

  listopada 2010 roku, sygn. akt V CSK 142/10, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, Zbiór Dodatkowy 2011 - Numer D, poz. 73 weksel in blanco, uzupełnienie, przedawnienie, upływ terminu

 • Wypełnienie weksla in blanco

  w sposób jasny określona w art. 14 prawa wekslowego, który stanowi, że indos przenosi wszystkie prawa z wekslu. Jeżeli indos jest in blanco, posiadacz wekslu może między innymi: wypełnić indos

 • Porada prawna na temat in blanco

  Nie szukaj dłużej informacji na temat in blanco, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Weksel znaleziony lub otrzymany w drodze darowizny

  wekslem in blanco, a tym samym zgadza się odpowiadać wekslowo po uzupełnieniu weksla wobec przyszłych nieznanych mu posiadaczy. Wystawienie weksla in blanco łączy się z zawarciem porozumienia (...)

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego

  też rozważna osoba nie wystawi nigdy weksla in blanco bez deklaracji wekslowej. Takiej sytuacji nie należy jednak wykluczyć. Interpretacja postanowienia, że weksel in blanco może być wypełniony (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  przypadku, gdy kwoty zobowiązania zabezpieczonego wekslem in blanco nie da się ustalić w chwili jego wystawienia, a wystawca weksla dokonał zapłaty tej opłaty w wysokości 15 zł. Późniejsze wypełnienie (...)

 • Wypełnienie weksla in blanco

  wierzyciela, ale lepiej wręczać weksle in blanco tylko osobie, do której mamy zaufanie. Pracownicy ANR twierdzą, że weksel in blanco wystawiony na urzędowym formularzu nie może być wypełniony (...)

 • Zwrot weksla in blanco

  Czy w przypadku zwrotu weksla in blanco złożonego na zabezpieczenie, powinno się też zwrócić wystawcy weksla, deklarację wekslową do tego weksla? Z wystawieniem weksla in blanco łączy się (...)

 • Poprawne uzupełnienie weksla in blanco

  Jak uzupełnić weksel in blanco i jaki dokument sporządzić, aby móc przenieść prawa do niego na rzecz osoby trzeciej - nazywa się to, jak przypuszczam, indosowanie weksla. Weksel in blanco jest

 • Ustawa prawo wekslowe

  osoby, działającej bez pełnomocnictwa albo przekraczającej jego granice (art. 8), o wekslu in blanco (art. 10) oraz o protestach (art. 85-95) z tą różnicą, że protest ma być dokonany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Weksel in blanco - jak wypełnić prawidłowo?

  Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie (...)

 • In Blanco

  Podpisalem ostatnimi czasy weksel in blanco u pracodawcy teraz mysle ze byla to zla decyzja czy mozliwe jest zazadanie zwrotu tego weksla badz uniewaznienie (...)

 • Dług z weksla in blanco

  Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie: Nakaz zapłaty z weksla in blanco czy jest możliwe aby sąd nie uznał tego roszczenia ? (ROB70) Sąd nie (...)

 • Szantaż wekslem in blanco

  Co zrobić, gdy w przypadku spłacenia dłużnikowi należności nie oddał mi weksla, a teraz żąda ode mnie potwornych kwot. Weksel in blanco potwierdzony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane