Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania (§ 2 i 3 rozporządzenia).Producenci krajowi i importerzy

 • Jakość w prawie unijnym

  oficjalnym dzienniku urzędowym UE (Official Journal of the European Communities). Są to podstawowe dokumenty, z którymi powinni się zapoznać producenci, eksporterzy lub importerzy wyrobów, chcący (...)

 • Import aut potanieje o pół tysiąca złotych

  tworzyć stacje demontażu i punkty zbierania takich pojazdów. Importerzy wyłożą gotówkę na zbieranie wraków Producenci i importerzy wprowadzający na rynek ponad 1000, przede (...)

 • Porada prawna na temat importerzy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat importerzy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady wprowadzania wyrobów budowlanych na polski rynek

  producenci, upoważnieni przedstawiciele, importerzy, dystrybutorzy (sprzedawcy). Regulacje normujące wprowadzanie wyrobów budowlanych na polski rynek  Wprowadzanie wyrobów budowlanych (...)

 • Ostrożnie z fajerwerkami!

  /pyrotechnic-articles_pl Natomiast obowiązki, jakie muszą spełnić podmioty gospodarcze (producenci, importerzy, dystrybutorzy), wprowadzając czy udostępniając wyroby pirotechniczne na rynku, określono (...)

 • Opłaty reprograficzne

  wyrównywać, przyznając twórcom dodatkowe wynagrodzenie w formie tzw. opłat reprograficznych. Wobec powyższego, na mocy ustawy producenci i importerzy urządzeń i nośników służących (...)

 • Druga akcyza

  terytorium kraju, a także importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego.Zatem podmiot, który dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego i sprzedał (...)

 • Podatek akcyzowy od sprzedaży w komisie

  osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju, a także importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego.W przypadku sprzedaży w Polsce niezarejestrowanego samochodu

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  dokonujące każdej sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą rejestracją na terytorium kraju, także importerzy i podmioty, które  dokonują nabycia wewnątrzwspólnotowego. W przypadku

 • Banderolowanie towarów akcyzowych w kraju

  , producenci, importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego są obowiązani do prowadzenia ewidencji rodzaju, ilości i wartości wyrobów akcyzowych określonych w ust. 1. Jak stanowi (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa

  rejestracją na terytorium kraju;  importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego. Przez nabycie wewnątrzwspólnotowe należy przy tym rozumieć przemieszczenie wyrobów akcyzowych (...)

 • Odsprzedaż samochodu kupionego poza granicą Unii

  drogowym. Podatnikami akcyzy od samochodów są:  podmioty dokonujące każdej sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju;  importerzy i podmioty

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  , akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, według przepisów o ruchu drogowym. Podatnikami akcyzy od samochodów są m.in. importerzy i podmioty dokonujące (...)

 • Uwaga producenci i importerzy substancji chemicznych. Do końca listopada obowiązkowa rejestracja w ramach REACH

  produktów i substancji, a także przedsiębiorców znajdujących się w tzw. łańcuchu dostaw.Źródło: www.mg.gov.pl branża chemiczna, producenci, importerzy substancji chemicznych, (...)

 • Kasy online wkrótce konieczne

  celu otrzymania numeru ewidencyjnego kasy. Producenci i importerzy kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii będą musieli uzyskać potwierdzenia Prezesa Głównego Urzędu (...)

 • Wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania produktów leczniczych

  . 2008 r., Nr 45, poz. 271) leki, apteki, lekarstwa, producenci leków, importerzy, zezwolenie, produkty lecznicze, wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania

 • Opłaty na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania a VAT

  i prawach pokrewnych producenci i importerzy:  magnetofonów, magnetowidów i innych podobnych urządzeń, kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych

 • Projekt małej nowelizacji prawa farmaceutycznego

  produktów leczniczych terapii zaawansowanej – wyjątków szpitalnych. Zaproponowano, żeby wytwórcy i importerzy produktów leczniczych musieli stosować wymogi Dobrej Praktyki

 • Przejrzyste zasady utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego

  informacji, jakie importerzy przekazują różnym organom w związku z obowiązkiem utrzymywania zapasów. Warto zwrócić uwagę, że polski rynek gazu ziemnego ulega nieustannym zmianom. (...)

 • Wadliwe produkty. UOKiK przypomina firmom o ważnym obowiązku

  producenci (lub ich przedstawiciele Unii Europejskiej) oraz dystrybutorzy lub importerzy. Dokonanie zgłoszenia ułatwia formularz dostępny na stronie internetowej UOKiK. Powiadomienie powinno zawierać (...)

 • Jak zgłosić niebezpieczny produkt do UOKiK?

  producenci (lub ich przedstawiciele Unii Europejskiej) oraz dystrybutorzy lub importerzy. Dokonanie zgłoszenia ułatwia formularz dostępny na stronie internetowej UOKiK. Powiadomienie powinno zawierać (...)

 • Na co zwrócić uwagę kupując płyny i opony do samochodów?

  partii produktów, w tym 80 partii płynów do spryskiwaczy, 313 partii akumulatorów i 282 partie opon. Wyniki pokazują, że sprzedawcy, producenci i importerzy tych artykułów w zdecydowanej większości

 • Recykling pojazdów. Koniec z opłatą za sprowadzony samochód?

  , profesjonalni importerzy), najczęściej nowych, będą musieli zapewnić sieć składającą się z co najmniej 3 stacji demontażu lub punktów zbierania pojazdów w każdym województwie, w różnych (...)

 • Kupujesz akcesoria do pływania? Zwróć na to uwagę

  pływackich oraz urządzeń do trzymania. Skontrolowano 237 partii produktów u 75 przedsiębiorców (sklepy, hurtownie, importerzy i dystrybutorzy), zakwestionowano 53 partie (22,4 proc.). To znaczna poprawa (...)

 • Lekarstwa pod kontrolą. Są nowe przepisy

  technicy farmaceutyczni uprawnieni do wykonywania czynności fachowych w aptece zyskają możliwość zgłaszania takich informacji. Rejestry działań niepożądanych będą prowadzili importerzy równolegli, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane