Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienia od VAT

  odprawy czasowej z całkowitym zwolnieniem od należności celnych przywozowych; import złota przez Narodowy Bank Polski; import powracających z terytorium państwa trzeciego, zwolnionych od (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  w analizowanej sprawie nie będzie miał zastosowania przepis art. 19 ust. 9 ustawy o VAT stanowiący, iż w przypadku gdy import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy czasowej (...)

 • VAT na towary z Chin

  import. Jako import podlega opodatkowaniu bowiem VAT faktyczny przywóz towarów z kraju trzeciego na terytorium Polski. Podstawą opodatkowania w imporcie towarów jest wartość celna powiększona (...)

 • Porada prawna na temat import

  Nie szukaj dłużej informacji na temat import, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Import samochodów

  przywóz samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski byłby uznany za import, natomiast import samochodu do Niemiec (w szczególności z dopełnieniem tam formalności celnych i (...)

 • Import towarów

  - firma z Norwegii czy polska spółka z o. o.? Zasadniczo przez import towarów rozumie się przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju (taka definicja obowiązuje

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  kontrolą celną - obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów powstaje z chwilą objęcia towarów tą procedurą.9. Jeżeli import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy (...)

 • Szkolenie zagraniczne a import usług

  usługa taka podlega opodatkowaniu w kraju, w którym się odbywa konferencja. szkolenie, impreza edukacyjna, import usług

 • Egzamin językowy a import usług

  , to polski podatnik powinien rozpoznać import usługi dla celów VAT. Import usług należy udokumentować fakturą wewnętrzną (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Obowiązek podatkowy powstaje (...)

 • Cło na monety bulionowe

  właściwym urzędem celnym, gdyż on jest władny ustalać i nakładać cło związane z importem. Jednocześnie stawka cła może zależeć od specyfiki danego przedmiotu importu. import, złoto, srebro, (...)

 • Szwajcaria miejscem zakupu i odbioru towaru

  zwrot tego VAT. import towarów, faktura VAT, VAT naliczony, odliczenie VAT, zwrot VAT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Faktura wewnętrzna - import usług

  Firma polska eksportuje towar do Bułgarii. Transport zapewnia odbiorca bułgarski, na koszt Firmy polskiej, której wystawia fakture transportową. Firma (...)

 • Import danych ze strony www

  Witam Jestem w trakcie tworzenia portalu społecznościowego, jednym z elementów strony głównej będą informacje pogodowe. I tu moje pytanie, czy mogę (...)

 • Jakiego programu do zarządzania wierzytelnościami używasz?

  Dzień dobry Tak jak w temacie chciałem zapytać jakiego systemu do zarządzania wierzytelnościami Państwo używają ? Z poważaniem Marcin Rzetecki Zwindykacja ul. (...)

 • koncesja na import alkoholu z Ukrainy

  Witam Co powinniśmy zrobić aby otrzymać koncesję na import vodki z Ukrainy jakie dokumenty powinniśmy złożyć i jakie dokumenty powinniśmy otrzymać (...)

 • Import od osoby fizycznej a legalna sprzedaż.

  Witam. Mam następujący problem,jestem osobą fizyczną nie prowadzącą DG,i sprowadzam towar spoza UE od osoby fizycznej kupiony na aukcji internetowej,którym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane