Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  w analizowanej sprawie nie będzie miał zastosowania przepis art. 19 ust. 9 ustawy o VAT stanowiący, iż w przypadku gdy import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy czasowej (...)

 • Zwolnienia od VAT

  odprawy czasowej z całkowitym zwolnieniem od należności celnych przywozowych; import złota przez Narodowy Bank Polski; import powracających z terytorium państwa trzeciego, zwolnionych od (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  wprowadzeniem wyrobów na terytorium kraju należy zgłosić planowane nabycie wewnątrzwspólnotowe do właściwego naczelnika urzędu skarbowego i złożyć zabezpieczenie akcyzowe. Import W (...)

 • Porada prawna na temat import zlomu warunki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat import zlomu warunki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  warunki dotyczące nabywcy towaru. Tymczasem, aby doszło do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, określone warunki musi spełnić również dostawca towaru. Otóż WDT występuje tylko wtedy, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  Polskiej;   5) przez import części zamiennych i akcesoriów, w których wzór jest stosowany lub zawarty w celu napraw statków, o których mowa w pkt 4;   6) wykonywania

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  , formularz VAT-R, załącznik VAT-R/UE, podatnicy czynni, rejestrowanie się dla potrzeb wewnątrzwspólnotowych, import usług, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, wewnątrzwspólnotowa dostawa

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  znak towarowy może być unieważnione, w całości lub w części, na wniosek każdej osoby, która ma w tym interes prawny, jeżeli wykaże ona, że nie zostały spełnione ustawowe warunki wymagane (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  kontrolą celną - obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów powstaje z chwilą objęcia towarów tą procedurą.9. Jeżeli import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy (...)

 • Mienie przesiedleńcze z USA

  Jestem zainteresowany sprowadzeniem samochodu z USA w ramach "mienia przesiedleńczego". Jakie warunki muszę spełnić aby tego dokonać? Import samochodu osobowego ze Stanów Zjednoczonych (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  opodatkowanych. Aby omawiany przepis art. 43 ust. 6, wyłączający zwolnienie od podatku VAT miał zastosowanie, wszystkie trzy omówione powyżej warunki muszą być spełnione łącznie. Niewystąpienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane