Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  usług transportowych oraz innymi niż usługi niematerialne (gdzie co do zasady miejscem świadczenia tych usług jest miejsce świadczenia usług, z którymi usługi te są związane), dostawą (...)

 • Szkolenie zagraniczne a import usług

  przepisem miejscem świadczenia usług wstępu na imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe, naukowe, edukacyjne, rozrywkowe lub podobne, takie jak targi i wystawy, oraz usług pomocniczych związanych (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  art. 28b ustawy VAT, stanowiących import usług, e)  świadczenia niektórych usług zwolnionych od podatku; 2)   otrzymania całości lub części dotacji, (...)

 • Porada prawna na temat import usług

  Nie szukaj dłużej informacji na temat import usług, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie dzierżawy urządzeń z Niemiec

  ustawy, w tym do usług wynajmu, dzierżawy lub innych o podobnym charakterze, których przedmiotem są rzeczy ruchome, z wyjątkiem środków transportu. Zatem dla usług dzierżawy, których (...)

 • Faktura zagraniczna a import usług

  . Czy fakturę mam uznać jako import usług i jak rozliczyć podatek VAT? Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), podatnikami są również (...)

 • Egzamin językowy a import usług

  , to polski podatnik powinien rozpoznać import usługi dla celów VAT. Import usług należy udokumentować fakturą wewnętrzną (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Obowiązek podatkowy (...)

 • Kiedy występuje import usług?

  podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.) import usług, podatek VAT, podatnik, nabywca, kontrahent z UE, państwa członkowskie, miejsce świadczenia, (...)

 • Import usług z Anglii

  jest podatnik zagraniczny. O tym, że miejsce świadczenia powyższych usług znajduje się w Polsce decyduje brzmienie art. 27 ust. 3 ustawy, który w przypadku tzw. usług niematerialnych (wymienionych (...)

 • Wystawianie faktur

  prawnej i biurowej, dystrybucji energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej oraz gazu przewodowego - z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import (...)

 • VAT 2014 r. Obowiązek podatkowy

  , administracyjnych, wojskowych lub prokuratury usług związanych z postępowaniem sądowym lub przygotowawczym, z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Faktura wewnętrzna - import usług

  Firma polska eksportuje towar do Bułgarii. Transport zapewnia odbiorca bułgarski, na koszt Firmy polskiej, której wystawia fakture transportową. Firma (...)

 • obrót złomem

  Mam takie pytanie, w jaki sposób należy rozliczyć obrót złomem między podatnikami? taki obrót jest  traktowany podobnie jak import (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane