Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  usług transportowych oraz innymi niż usługi niematerialne (gdzie co do zasady miejscem świadczenia tych usług jest miejsce świadczenia usług, z którymi usługi te są związane), dostawą (...)

 • Szkolenie zagraniczne a import usług

  przepisem miejscem świadczenia usług wstępu na imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe, naukowe, edukacyjne, rozrywkowe lub podobne, takie jak targi i wystawy, oraz usług pomocniczych związanych (...)

 • Faktura zagraniczna a import usług

  . Czy fakturę mam uznać jako import usług i jak rozliczyć podatek VAT? Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), podatnikami są również (...)

 • Porada prawna na temat import usług

  Nie szukaj dłużej informacji na temat import usług, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzamin językowy a import usług

  , to polski podatnik powinien rozpoznać import usługi dla celów VAT. Import usług należy udokumentować fakturą wewnętrzną (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Obowiązek podatkowy (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  art. 28b ustawy VAT, stanowiących import usług, e)  świadczenia niektórych usług zwolnionych od podatku; 2)   otrzymania całości lub części dotacji, (...)

 • Opodatkowanie dzierżawy urządzeń z Niemiec

  ustawy, w tym do usług wynajmu, dzierżawy lub innych o podobnym charakterze, których przedmiotem są rzeczy ruchome, z wyjątkiem środków transportu. Zatem dla usług dzierżawy, których (...)

 • Kiedy występuje import usług?

  podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.) import usług, podatek VAT, podatnik, nabywca, kontrahent z UE, państwa członkowskie, miejsce świadczenia, (...)

 • Import usług z Anglii

  jest podatnik zagraniczny. O tym, że miejsce świadczenia powyższych usług znajduje się w Polsce decyduje brzmienie art. 27 ust. 3 ustawy, który w przypadku tzw. usług niematerialnych (wymienionych (...)

 • Wystawianie faktur

  prawnej i biurowej, dystrybucji energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej oraz gazu przewodowego - z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import (...)

 • VAT 2014 r. Obowiązek podatkowy

  , administracyjnych, wojskowych lub prokuratury usług związanych z postępowaniem sądowym lub przygotowawczym, z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import (...)

 • Podatki a faktura z USA

  podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) import usług to świadczenie usług, z tytułu wykonania których podatnikiem VAT jest usługobiorca, o którym mowa w art. (...)

 • Zakup licencji przez Internet

  podatkowe.Zgodnie z art. 17 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), import usług nie wystąpi, jeżeli podatek należny został rozliczony przez usługodawcę, z wyłączeniem (...)

 • Obowiązek podatkowy przy imporcie usług

  świadczeniu usług przez podmioty krajowe. W konsekwencji, do powstania obowiązku importu usług odpowiednio stosuje się również art. 19 ust. 13 pkt 9 ustawy, który określa moment powstania (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  58.11.1) - z wyłączeniem map i ulotek - oraz gazet, czasopism i magazynów (PKWiU ex 58.13.1 i PKWiU ex 58.14.1), z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących import (...)

 • Jak wystawia się faktury dokumentujące obrót wewnątrzwspólnotowy?

  Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólno-towego w VAT Faktury zagraniczne przy nabywaniu usługimport usług Również faktury dokumentujące nabycie usług od kontrahentów zagranicznych (...)

 • Import usługa a deklaracja VAT-UE

  obejmuje się nią nabycia usług (importu usług). import usług, informacja podsumowująca, VAT-UE

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT

  . Opodatkowanie VAT usług elektronicznych jest możliwe po dokładnym określeniu miejsca ich świadczenia, a tym samym miejsca opodatkowania. Zgodnie zaś z art. 27 ust. 4 pkt 9 ustawy o VAT miejscem świadczenia (...)

 • Faktura zagraniczna a odliczenie VAT

  o VAT ma zastosowanie m.in. do usług sprzedaży praw lub udzielania licencji i sublicencji. Te same zasady mają zastosowanie, gdyby dostarczenie tego oprogramowania uznać za świadczenia usług

 • VAT a usługi elektroniczne

  dokumentująca import usług stanowić będzie podstawę uwzględnienia poniesionych wydatków w prowadzonej przez Pana księgach. usługi hostingowe, usługi elektroniczne, import usług

 • Podstawa opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym

  ewidencjonowany jest również podatnikami podatku od towarów i usług (VAT). W przypadku gdy nie korzystają oni ze zwolnień podmiotowych od VAT, są obowiązani doliczać VAT do ceny sprzedawanych towarów (...)

 • Odliczenie podatku naliczonego przy imporcie usług

  Sprzedaż importowanych usług nastąpiła po 5 miesiącach. W którym miesiącu mam prawo odliczyć podatek naliczony od należnego? Czy w miesiącu w którym nastąpił import tych usług, (...)

 • Zwolnienia od VAT

  zwolnień, z wyjątkiem: a) transakcji związanych z nieruchomościami, b) niektórych usług, np. usług udzielania kredytów lub pożyczek pieniężnych oraz usług pośrednictwa (...)

 • Usługi transportowe a rejestracja VAT w Polsce

  ). Odnośnie usług pomocniczych - zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit b) ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku świadczenia usług pomocniczych do usług transportowych, (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  tych towarów i usług, które są następnie wykorzystywane do wytworzenia albo odprzedaży towarów lub do świadczenia usług zwolnionych z VAT (dotyczy zwolnień przedmioto­wych

 • Stawka VAT przy zakupie oprogramowania z zagranicy

  marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 ze zm.), ilekroć w przepisach ustawy o VAT mowa jest mowa o: imporcie usług - rozumie się przez to świadczenie usług, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Faktura wewnętrzna - import usług

  Firma polska eksportuje towar do Bułgarii. Transport zapewnia odbiorca bułgarski, na koszt Firmy polskiej, której wystawia fakture transportową. Firma (...)

 • obrót złomem

  Mam takie pytanie, w jaki sposób należy rozliczyć obrót złomem między podatnikami? taki obrót jest  traktowany podobnie jak import (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane