Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wyborczy

  (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL i adres zamieszkania wyborcy.§ 8. Wyborcy będący obywatelami polskimi, zameldowani na obszarze gminy na pobyt stały są wpisywani do (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  jakiej wypłacono zasiłek macierzyński drugiemu z rodziców dziecka, zawierające imię, nazwisko i PESEL drugiego z rodziców dziecka albo serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  . Protokół zawiera:  1) dane osoby zmarłej, w tym jej nazwisko, nazwisko rodowe, imię (imiona), datę i miejsce urodzenia, stan cywilny, obywatelstwo i numer PESEL, jeżeli są znane zgłaszającemu (...)

 • Porada prawna na temat imię

  Nie szukaj dłużej informacji na temat imię, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  miejsce urodzenia; kraj urodzenia; adres miejsca pobytu stałego; adres miejsca pobytu czasowego; datę powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej; nazwisko i imię pełnomocnika, o ile został

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  ; datę i miejsce urodzenia; kraj urodzenia; adres miejsca pobytu stałego; adres miejsca pobytu czasowego; datę powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej; nazwisko i imię pełnomocnika, (...)

 • Wywiad środowiskowy i ustalanie miejsca pobytu członka rodziny cudzoziemca oraz sprawdzenie lokalu cudzoziemca

  imię i nazwisko funkcjonariusza przeprowadzającego wywiad;  imię i nazwisko cudzoziemca;  imię i nazwisko osoby udzielającej informacji;  miejsce przeprowadzenia (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  towarów obejmujące: imię i nazwisko albo nazwę i adres zamieszkania albo siedziby; datę i miejsce rozpoczęcia przewozu towaru na terytorium kraju; miejsce zakończenia przewozu towaru na terytorium (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  możesz nadać dziecku więcej niż 2 imion, imię nie może być ośmieszające ani nieprzyzwoite, imię nie może mieć formy zdrobniałej. Możesz wybrać imię lub imiona obce (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  , a jeżeli akt poświadczenia dziedziczenia lub europejskie poświadczenie spadkowe sporządziła osoba zastępująca notariusza - również imię i nazwisko tej osoby, a w przypadku postanowienia (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  , że ojcem dziecka jest mąż jego matki oraz nie nastąpiło uznanie ojcostwa lub sądowe ustalenie ojcostwa) do aktu urodzenia dziecka wpisuje się: jako imię ojca – imię wskazane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

  W lipcu złożyłam pozew o alimenty.Dopiero wczoraj (10 styczeń) sąd zasądził alimenty na rzecz dziecka (po 6 miesięcach!). Ojciec dziecka od sierpnia (...)

 • niestandardowe imię

  Chciałem zapytać, czy jest w Polsce prawo, które zakazuje nadawania dzieciom dowolnych imion? Chcę nadać córce mniej popularne imię i zastanawiam (...)

 • drugie imię

  Cześć Mam pewien problem,nie znoszę swojego drugiego imienia, nie wiecie może jak go zmienić albo usunąć?? Gdzie pójść, jakie dokumenty złożyć?? (...)

 • mąż wyjechał do pracy i mnie zostawił - jak mogę starać się o rozwód?

  Witam! Jestem samotną matką, którą zostawił mąż 3 lata temu wyjeżdżając za granicę do pracy. Od dwóch lat nie daje znaku życia. Sprawa została (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane