Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej

  godzin na tydzień w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Ten czas pracy stosuje się do pracowników na stanowiskach pracy w:  (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie

  prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności: 1) organizację pracy, warunki przebywania na terenie zakładu pracy (...)

 • Czas pracy w ruchu ciągłym

  stosowne limity tej pracy. W systemie czasu pracy w ruchu ciągłym dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje za każdą godzinę pracy powyżej 8 godzin na dobę w dniu (...)

 • Porada prawna na temat ilosc godzin pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ilosc godzin pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas pracy kierowców

  czasu pracy podstawowego (40 godzin tygodniowo, 8 godzin dziennie). Rozkład czasu pracy w okresie wykonywania danego zadania przewozowego ustala kierowca. Systemy i rozkłady czasu (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin

  dozorowania lokomotywy i z tego tytułu praca do np. 16 godzin? Czy można przekraczać czas pracy w wymiarze 12 godzin np. powracając do miejsca pracy w charakterze pasażera? Proszę (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej

  regulacja czasu pracy w powoływanej ustawie, uzależnioną od posiadanego wykształcenia a także zajmowanego stanowiska, przedstawiamy dokładne zasady ustalania czasu pracy. Zgodnie z art. 32g (...)

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  pracy oraz w dni wolne od pracy równoważące podwyższenie dobowego wymiaru czasu pracy powyżej 8 godzin (w systemie równoważnego czasu pracy). Za pracę (...)

 • Minimalny wypoczynek po pracy

  pracownikowi przysługuje co najmniej 11 godzin nieprzerwanego wypoczynku. Czy w przypadku pracy ponad 11 godzin pracownikowi należy zapewnić wypoczynek trwający tyle czasu ile trwał okres (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca

  pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy strony ustalają w umowie o pracę dopuszczalną liczbę godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy pracownika (...)

 • Odpracowanie za wolne ustawowo 1 i 3 Maja

  W Regulaminie pracy jest zapis następujący: "Dla pracowników firmy czas pracy wynosi 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień pracy przy pięciodniowym tygodniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Zostałam oszukana! Czy ktoś mi pomoże ?

  Dzień dobry! Szukam pomocy lun odpowiedzi na sporo pytan. Otóż dalam ogloszenie do internetu że poszukuje pracy mój przyszly pracodawca zadzwonił (...)

 • błąd pracodawcy w naliczaniu godzin

  Witam ,jestem lekarzem pracuje w prywatnej przychodni.0d 5 lat pracuje w tym samym wymiarze godzin-102 godz miesięcznie w tym jedna sobota w mcu -6 godz.W (...)

 • Jak obliczyć ilość dni urlopu

  Witam. Jestem zatrudniony na stałe od 01.11.2003 r. ile urlopu mi sie nalezy za kazdy rok ? (2003,2004,2005 ? ). Ukończyłem wyższe studia, jeżeli (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane