Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  dewelopera). Jeżeli deweloper zastrzegł kary umowne za odstąpienie od umowy przez klienta, to takie kary umowne powinny też przysługiwać klientowi w przypadku odstąpienia dewelopera (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  notarialnego?  Notariusz pobiera: podatek od czynności cywilnoprawnych - zgodnie z ustawą za zapłatę takiego podatku odpowiedzialność ponosi obecnie kupujący; taksę notarialną wraz (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  razie opóźnienia można domagać się od niego odszkodowania lub zapłacenia kary umownej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nabywcy jest uzyskanie od dewelopera zgody na dobrowolne (...)

 • Porada prawna na temat ile za akt notarialny mieszkania od dewelopera

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile za akt notarialny mieszkania od dewelopera, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  ;akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji i który obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej do wysokości w akcie wprost określonej albo oznaczonej za pomocą (...)

 • Darowizna mieszkania

  mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania Podatek od darowizny rodziców dla dziecka Opodatkowanie (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  po prostu omijać) i dlatego warto skorzystać z ich usług. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o zakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym. Zakup mieszkania na rynku (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  pociągnie za sobą korzystanie z usług pośrednika, ale i tak koszt mieszkania na rynku wtórnym z reguły jest mniejszy.Estetyka, lokalizacjaSą korzystniejsze – nowe mieszkania (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  mieszkania do dn. 18.10.2006. W międzyczasie kupiłam nowe mieszkanie, ale z powodu opóźnień z winy dewelopera nie mogłam się przeprowadzić w wyznaczonym terminie i mieszkałam wraz z (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. § 3. W przypadku pism w formie (...)

 • Kodeks cywilny

  terytorialnego albo przez notariusza - od daty wzmianki. § 3. W razie śmierci jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  , na terenie której położone jest mieszkanieoraz współczynnika: w wys. 1,1 - dla mieszkania nabywanego na rynku pierwotnym, w tym od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej; w (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  , czyli po upływie tygodnia od ogłoszenia postanowienia. W praktyce to oznacza, że termin do złożenia apelacji wynosi zazwyczaj 21 dni od dnia ogłoszenia postanowienia. Przykład: Sąd Rejonowy (...)

 • Konieczność założenia księgi wieczystej

  wyodrębnienia tego lokalu jako przedmiotu odrębnego prawa własności, niezbędne jest utworzenie księgi wieczystej dla tego mieszkania. Zgodnie z art. 92 § 2 ustawy Prawo o notariacie, jeżeli akt (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  dokonywanych przez notariusza opłatę tę notariusz pobiera od stron czynności notarialnej podlegającej wpisowi do Rejestru Spadkowego. Notariusz uzależnia dokonanie czynności od uprzedniego (...)

 • Umowa przedwstępna kupna mieszkania

  Jakie prawne konsekwencje i korzyści wynikają z podpisania notarialnie przedwstępnej umowy dotyczącej zakupu mieszkania od dewelopera? Jakiej wysokości opłaty są pobierane przez notariusza

 • Kara umowna a powstanie szkody

  Zawarłem umowę z deweloperem, w której zobowiązał się do zapłaty kary umownej w przypadku gdyby spoźnił się z przekazaniem mi mieszkania. Deweloper faktycznie spóźnił się, akt notarialny (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. § 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.

  . sprzedał za 500 tys. zł mieszkanie, które nabył w 2013 r., za kwotę 400 tys. zł. Za uzyskane ze sprzedaży 460 tys. zł chce nabyć inny lokal mieszkalny, a pozostałe 40 tys. (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych. Do grupy III - innych nabywców. Podatek od spadku należy obliczyć od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  , że księgi podatkowe są prowadzone nierzetelnie lub w sposób wadliwy, to w protokóle badania ksiąg określa, za jaki okres i w jakiej części nie uznaje ksiąg za dowód tego, co (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

    Ogólnie o rejestrach związanych z zakupem mieszkania Najważniejszym rejestrem, do którego przy okazji zakupu mieszkania trzeba zajrzeć, niezależnie od tego czy (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Jeżeli dziecko urodziło się po upływie sto osiemdziesiątego dnia od zawarcia małżeństwa, a przed upływem trzechsetnego dnia od jego ustania lub unieważnienia, obalenie domniemania ojcostwa (...)

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  konsekwencji - nieważne. Nie rozwiązuje to jednak problemu odzyskania samej zaliczki od nieuczciwego kontrahenta. Tego typu umowy są istotne z punktu widzenia dewelopera, gdyż pozwalają (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  odwoływania członków zarządu, rady nadzorczej lub prawa do otrzymywania oznaczonych świadczeń od spółki. § 2. Statut może uzależnić przyznanie osobistego uprawnienia akcjonariuszowi (...)

 • Wspólnota małżeńska a majątek odrębny

  notarialny na kupno mieszkania (na własność), które chcemy wspólnie, aby było tylko moim majątkiem odrębnym nie wchodzącym do wspólnoty majątkowej. W grudniu 2007 odbędzie się odbiór (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.