Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy niepełnosprawnego

  Zatrudniłem 2 pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na 3/4 etatu i na 1/2 etatu. Ile faktycznie musi przepracować godzin tygodniowo lub miesięcznie pracownik (...)

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca

  . Pracownicy zatrudnieni na 1/2 etatu złożyli PIT-2 , natomiast pracownik na 1/8 etatu nie złożył PIT-2 pracodawcy. Obecnie mam kontrolę z ZUS. Inspektor z ZUS nie (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  traktowania, może zostać pozwany do sądu pracy. Przyznane odszkodowanie wynosi w tych przypadkach nie mniej niż najniższa pensja. składki ZUS, składki ZUS 2012, najniższa krajowa 2012, (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi zus na poł etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zus na poł etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  rocznie podatków w tych produktach. Na odzież i obuwie czteroosobowa rodzina statystycznie wydaje ok. 206 zł miesięcznie. Uwzględniając stawkę 23%, koszt VAT-u w tych zakupach można szacować na (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  %, a następnie pomniejszyć ją o składkę na ubezpieczenie zdrowotne w wys. 8,25%. Ostatecznie kwota netto (do wypłaty) dla menedżera wyniesie niecałe 3,3 tys. zł.O ile dla zleceniobiorcy/menedżera (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika

  04.09.2000-do 28.02.2001 na 3/4 etatu, potem od15.12.2002 do 18.08.2003 na 1/2 etatu i w następnym zakładzie od 01.10.2003 do 02.09.2004 r na 1/2 etatu. Przed podjęciem (...)

 • Renta rodzinna

  dokumenty? Jeżeli tak, to jakie i czy mam na to jakiś termin? Czy ZUS ma obowiązek wypłacić mi zaległą rentę wraz z odsetkami ustawowymi? Czy mogę domagać się od ZUS-u szczegółowego (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  za IV kwartał 2011 roku). Sama składka wynosi natomiast 254,55 zł (9 proc. podstawy wymiaru).  Kto może liczyć na preferencyjne składki ZUS? Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń (...)

 • Świadczenia w razie choroby i macierzyństwa objęte koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego UE

  okresu ubezpieczenia doliczył okres ubezpieczenia z tytułu zatrudnienia w Danii. Pan Kowalski na potwierdzenie tego okresu przedłożył w oddziale ZUS zaświadczenie na formularzu E 104 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane