Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ;w wypełnione przez członków rodziny. W takim przypadku świadczenie będzie uzależnione od kryterium dochodowego netto 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł (w rodzinach (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , rękawice). W słoneczne dni stosuj okulary przeciwsłoneczne dostosowane do użytku w ruchu drogowym (tzn. takie, które posiadają symbole oznaczające, że można w nich jeździć (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  ubezpieczenia: w Polsce w latach 1970-1983 (14 lat), w Czechach w latach 1984-1988 (4 lata) - państwo członkowskie UE, w Polsce w latach 1989-1998 (10 lat), w (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi zasilek rodzinny w czechach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasilek rodzinny w czechach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony). Zasiłek rodzinny (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  , niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony). Zasiłek (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  ;ch członów. W przypadku niezłożenia oświadczeń w sprawie nazwiska, każdy z małżonków zachowuje swoje dotychczasowe nazwisko. Dzieci noszą nazwisko będące nazwiskiem (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na majątek wspólny. Nie można żądać zwrotu wydatków i nakładów (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zobowiązywać się do rozporządzania udziałem, który w razie ustania wspólności przypadnie mu w majątku wspólnym lub w poszczególnych przedmiotach należących (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  stanie zakupić co najmniej tyle metrów kwadratowych powierzchni użytkowej budynku (ustalanej według średnich cen), ile był w stanie zakupić w dniu wpłaty. Czyli należy (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  plików. Nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków diakrytycznych, białych znaków i znaków specjalnych. Nazwy plików muszą (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  ;wnywać do takich krajów jak Irlandia czy Holandia, gdzie najniższa pensja krajowa wynosi ok. 1 400 euro. Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  szczególnych wymogów formalnych. Nie ulega jednak wątpliwości, że powinien on zawierać wszelkie istotne w sprawie dane takie jak imiona i nazwiska Pana, dziecka oraz byłej żony, (...)

 • Dzieci powinny być w rodzinach...

  ). Likwidacja kryterium ma to zmienić. O adopcji międzynarodowej zdecyduje resort rodziny Przewidziano działania sprzyjające poprawie procedur adopcyjnych i pozyskiwaniu większej liczby kandydatów (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  do wypłaty Pani miesięcznie określonej kwoty przez męża. Wniosek o zabezpieczenie powinien wskazywać bowiem sposobu zabezpieczenia, a w sprawach o roszczenie pieniężne także sumę zabezpieczenia (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  pomocy społecznej, jak i innej jednostce organizacyjnej w danej gminie, np. w funkcjonujących już w wielu miastach w Polsce specjalnych centrach utworzonych do realizacji świadczeń (...)

 • Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  adopcję dziecka), spełnia jeden z poniższych warunków: jest obywatelem Polski i mieszkasz w Polsce, jest cudzoziemcem i mieszkasz w Polsce oraz spełnia jeden z poniższych warunków:  

 • Więcej dni wolnych na opiekę nad dziećmi? To zły pomysł

  pracy. Oprócz przysługujących pracownikom uprawnień związanych z rodzicielstwem, Kodeks pracy przewiduje również w każdym roku kalendarzowym cztery dni urlopu na żądanie. Dlatego w (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  sprawach o rozwód, o separację lub o unieważnienie małżeństwa, w razie zasądzenia alimentów na rzecz małżonka w orzeczeniu kończącym postępowanie w instancji, (...)

 • Będzie łatwiej o zasiłki na dzieci

  zasada byłaby stosowana już od listopada 2012 roku. W 2004 roku z zasiłku rodzinnego korzystało ponad 5.55 mln dzieci, a w 2010 roku już tylko lekko ponad 3 mln. Łatwo zatem obliczyć, o ile (...)

 • Dodatki do zasiłku rodzinnego

  szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki w zakresie odpowiadającym nauce w szkole ponadgimnazjalnej - w wysokości 69,00 zł (...)

 • Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  z rodziców rozciąga się na małoletnie dzieci i na dzieci, które pochodzą od tych samych rodziców, pod warunkiem że drugi z rodziców wyraził na to (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  . Przypominamy, że nie trzeba opłacać każdego odbiornika z osobna. Podane stawki są takie same niezależnie od liczby używanych odbiorników w domu lub w samochodzie. Abonament płacimy (...)

 • Zasiłek rodzinny pójdzie w górę. O ile?

  , ile samo kryterium. Dostaniemy go np. na żywność, lekarstwa, kupno opału, odzieży, niezbędnych przedmiotów użytku domowego czy drobne remonty i naprawy w mieszkaniu. Propozycje (...)

 • Możesz dostać 1000 zł na dziecko w szkole

  niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, to limit ten jest wyższy i wynosi 583 zł. Po spełnieniu takich kryteriów mamy prawo do dwóch (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane