Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  Dziennik Urzędowy GUS -  około 15 dni po każdym miesiącu (od 2003 r. z wyjątkiem grudnia) Dziennik Urzędowy RP "Monitor Polski" około 15 dni po zakończeniu roku (za grudzień; od (...)

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  Do 3500 złotych grzywny zapłaci osoba, która spóźni się z rozliczeniem PIT. Nawet jeśli jej zarobek nie przekroczył kwoty wolnej od podatku. Kwota wolna od podatku 2014 W (...)

 • Najniższa krajowa 2015 - ile wynosi?

  okresie jego pierwszego roku pracy nie może być niższa niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2014 daje to kwotę 1344 zł brutto, w 2015 - 1400 zł brutto). Zobacz także, ile (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi zasilek przedemerytalny od 2014

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasilek przedemerytalny od 2014, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezrobotny też musi się rozliczyć

  deklaracji. Więcej na temat wspomnianej kary znajdziesz w artykule Ile wynosi kwota wolna od podatku?.   Urząd wyliczy wszystko za ciebie Osoby bezrobotne, które dostawały w (...)

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  podatkiem dochodowym od osób fizycznych lub zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne lub informacji o opodatkowaniu działalności na zasadzie (...)

 • Składki ZUS przedsiębiorcy - ile wynoszą w 2015 roku?

  Ministrów dnia 15 września 2014 roku, Dz. U. 2014 poz. 1220 - wynosi w 2015 roku 1750 zł. Tak więc nowe firmy muszą zapłacić składki ZUS od podstawy równiej co najmniej (...)

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  każdy ze wspólników.   Pamiętaj, że: Od zawarcia umowy spółki cywilnej należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Podstawę opodatkowania (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  jednoosobowym, ·         125 % - w przypadku gospodarstwa wieloosobowego. Od 1 marca 2010 r. najniższa emerytura wynosi 706,29 zł. Drugi warunek - (...)

 • Zasiłek rodzinny pójdzie w górę. O ile?

  listopada 2014 r. 574 zł. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym 583 zł Od 1 listopada 2012 r. 623 zł; Od 1 listopada 2014 r. 664 zł. Tak zmienią się wysokości (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  . Ile? Zależy to od tego, ile wydajemy i co kupujemy, a w efekcie jaka stawka ma zastosowanie do danego zakupu. Przyjmując średnią statystyczną strukturę i wysokość wydatków, na samą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane