Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  Do 3500 złotych grzywny zapłaci osoba, która spóźni się z rozliczeniem PIT. Nawet jeśli jej zarobek nie przekroczył kwoty wolnej od podatku. Kwota wolna od podatku 2014 W (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  dochodzić od sprzedawcy. W razie istnienia wad rzeczy sprzedanej, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy (kupujący nie może jednak odstąpić od (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  , nie później jednak niż w ciągu 5 lat od jego śmierci lub od zaprzestania wychowywania osób wymienionych w ust. 1 pkt 2.  3. Małżonka rozwiedziona lub wdowa, która (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi zasilek przedemerytalny od 2014

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasilek przedemerytalny od 2014, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Średnia krajowa - ile wynosi? Dane z 2015 r.

  -  około 15 dni po każdym miesiącu (od 2003 r. z wyjątkiem grudnia) Dziennik Urzędowy RP "Monitor Polski" około 15 dni po zakończeniu roku (za grudzień; od 2003 r.) Przeciętne miesięczne

 • Czy na emeryturze można pracować?

  . 46, 47, 50, 50a, 50e i 184 1a. Wiek emerytalny dla kobiet urodzonych w okresie: 1) do dnia 31 grudnia 1952 r. wynosi co najmniej 60 lat; 2) od dnia 1 stycznia 1953 r. do dnia 31 marca 1953 r. wynosi (...)

 • Najniższa krajowa 2016 - ile wynosi?

  średnia krajowa w 2014 roku. Ile zyska pracownik? W 2016 najniższa krajowa netto wyniesie 1355 zł, a więc o 68,04 zł więcej niż w 2015. W skali roku zarobki pracownika wzrosną o (...)

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  podatkiem dochodowym od osób fizycznych lub zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne lub informacji o opodatkowaniu działalności na zasadzie (...)

 • Bezrobotny też musi się rozliczyć

  deklaracji. Więcej na temat wspomnianej kary znajdziesz w artykule Ile wynosi kwota wolna od podatku?.   Urząd wyliczy wszystko za ciebie Osoby bezrobotne, które dostawały w (...)

 • Urlop wypoczynkowy - nabycie uprawnień przez pracownika, wymiar urlopu, zasady jego udzielania

  ), a następny pracodawca zatrudnia go na czas określony (od 1 kwietnia 2014 r. do 1 kwietnia 2015 r.), to wówczas u tego „następnego” należy się pracownikowi 15 dni urlopu za (...)

 • Składki ZUS przedsiębiorcy - ile wynoszą w 2015 roku?

  Ministrów dnia 15 września 2014 roku, Dz. U. 2014 poz. 1220 - wynosi w 2015 roku 1750 zł. Tak więc nowe firmy muszą zapłacić składki ZUS od podstawy równiej co najmniej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane