Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  wprowadza się rozróżnienie liczby dzieci umieszczonych w jednej rodzinie zastępczej w zależności od jej typu. Przy uwzględnieniu okoliczności związanych z osobą dziecka (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  prostej i rodzeństwem, chyba że skutkiem takiej czynności jest bezpłatne przysporzenie na rzecz dziecka. Wyłączenie takie jest także aktualne w w/w wypadkach przy czynnościach (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  umieszczone w placówce zapewniającej całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu, w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i korzysta w nim z całodobowej opieki, w żłobku (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi zasilek dla dziecka w rodzinie zastepczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasilek dla dziecka w rodzinie zastepczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek porodowy (stan prawny do 15.01.2002)

  zwiększonych wydatków w związku z urodzeniem się dziecka.  Pamiętaj, że : Do otrzymania zasiłku wystarczające jest, gdy jedno z rodziców spełnia warunki konieczne (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  samotnie gospodarującą albo na osobę w rodzinie nie jest większy niż kwoty stanowiące "kryterium dochodowe osoby samotnie gospodarującej" czy "kryterium dochodowe na osobę w rodzinie", (...)

 • Zasiłek rodzinny pójdzie w górę. O ile?

  miejscowości, w której jest szkoła - 90 zł na wydatki związane z dojazdem do miejscowości, w której jest szkoła - 50 zł - wychowywania dziecka w rodzinie (...)

 • Zadania ośrodków adopcyjno-opiekuńczych

  wszczęcie z urzędu postępowania opiekuńczego i sporządzaniu opinii w sprawach dotyczących umieszczania dzieci w rodzinie przysposabiającej, rodzinie zastępczej lub w placówce (...)

 • Oto prawdziwe problemy wychowanków domów dziecka

  jednostkach objętych kontrolą po wejściu w życie ustawy o pieczy zastępczej nastąpił znaczny wzrost liczby pełnoletnich wychowanków, pozostających w dotychczasowych miejscach. W (...)

 • Kodeks cywilny

  przepisy.  Art. 38. Osoba prawna działa przez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie i w opartym na niej statucie. Art. 39. § 1. Kto jako organ osoby prawnej zawarł umowę w (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  być to takie sytuacje jak chęć uniknięcia płacenia alimentów przez ojca dziecka, konflikt z matką dziecka, niezadowolenie z dziecka, choroba dziecka. Interes dziecka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane