Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  pobyt dziecka w rodzinie zastępczej? W przypadku stwierdzenia ustania przyczyny umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej starosta zawiadamia sąd opiekuńczy (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wpis utrzymuje w mocy albo uchyla go w całości lub w części i w tym zakresie wniosek oddala bądź odrzuca, względnie postępowanie umarza.§ 3a. W postępowaniu (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  dziecka w rodzinie zastępczej, aniżeli w pieczy zastępczej, gdyż pobyt dziecka w takim zakładzie wywiera często ujemny wpływ na psychikę dziecka, natomiast (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi zasilek dla dziecka w rodzinie zastepczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasilek dla dziecka w rodzinie zastepczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  umowy zawierane są na nakładające się okresy. Ile wynosi minimalna i maksymalna podstawa wymiaru zasiłku? Dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ; 3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych; 3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  wprowadza się rozróżnienie liczby dzieci umieszczonych w jednej rodzinie zastępczej w zależności od jej typu. Przy uwzględnieniu okoliczności związanych z osobą dziecka (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  , sąd powierza sprawowanie opieki, przede wszystkim: w przypadku umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej - rodzicom zastępczym, w przypadku umieszczenia dziecka w (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  .  Skutecznej kontroli decyzji o wydawaniu dzieci z Polski służyć ma też zmiana w zakresie wykonalności orzeczeń sądów polskich w zakresie powrotu dziecka w (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka; w przypadku osób przebywających w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane