Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;wnież osoba, która nie jest pracownikiem. Wniosek o rezygnację z zasiłku bądź jego wypłatę musi złożyć przed rozpoczęciem korzystania z niego. Jak łączyć zasiłek z (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  zastrzeżeniem ust. 1a i 2, wynosi 80 % podstawy wymiaru zasiłku.  1a. Miesięczny zasiłek chorobowy, z zastrzeżeniem ust. 2, za okres pobytu w szpitalu wynosi 70 % (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  uniemożliwia jej sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem, porzuciła dziecko przed upływem 8 tygodni po porodzie - nie jest wliczany do limitu 60 i 14 dni w roku kalendarzowym. Ile wynosi (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi zasiłek z pzu po śmierci babci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi zasiłek z pzu po śmierci babci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek macierzyński

  jest na okres 2 tygodni.   Ile wynosi miesięczny zasiłek macierzyński? Miesięczny zasiłek macierzyński (za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego, (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  urodzeni w 1948 r. W ich przypadku ZUS uwzględnia tablice: z dnia zgłoszenia wniosku lub z następnego dnia po ukończeniu 65 lat lub z następnego dnia po osiągnięciu podwyższonego (...)

 • Porządek dziedziczenia

  testamentowego jak i ustawowego. Zarówno Pan jak i pana matka nie dziedziczą po mężu babci. Do dziedziczenia w tym przypadku w pierwszej kolejności powołane są jego dzieci i małżonek, jeżeli (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  . Zobacz, ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2015 roku. Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się we (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  odliczeniami z tytułu należności publicznoprawnych wynosi: 4.445,90 zł. Potrącenie z tytułu alimentów (na podstawie zajęcia komorniczego) bez zaległości: 973,50 zł. Kwota (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  uwzględniamy tablice: z dnia zgłoszenia wniosku lub z następnego dnia po ukończeniu 65 lub z następnego dnia po osiągnięciu podwyższonego wieku emerytalnego. w zależności (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  , że dana rodzina będzie wypłacane środki marnotrawiła i w związku z tym dokonać od razu zmiany formy wypłaty z pieniężnej na formę rzeczową lub opłacenie usług.  W związku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane