Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  małżeński; dziecko 4 - dziecko małoletnie; dziecko 5 - dziecko, które urodziło się w kwietniu.  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Dziecko 1 Ulga nie przysługuje Dziecko (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek ulega obniżeniu, (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  chciał skorzystać z ulgi. Co do zasady jednak faktura jest dowodem nie tyle poniesienia wydatku, ile wysokości opłaty. Dla bezpieczeństwa warto więc posiadać oprócz faktury za internet (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi ulga za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi ulga za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami). podatek, ulga, dochód, odliczenia, ulga na Internet, małżonkowie

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  ich poniesienie. Jest to tzw. ulga na gosposie, na pomoc domową; nowa ulga na dzieci (ulga rodzinna) - w 1173,70 zł na każde dziecko (zob.: Ile będzie można odliczyć od podatku (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  internet 2012, ulga za internet 2012, ulga podatkowa 2011

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeśli zatem podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  korzystania z ulgi) i do końca roku nie musisz składać kolejnych. ZUS utworzy je za ciebie. Jeśli zaczniesz korzystać z „małego ZUS” w trakcie miesiąca, złóż dwie deklaracje (jedną (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  internet funkcjonować będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  przychodem należnym przypadającym za grudzień 2018 r., a nie za luty 2019 r. Samo przekroczenie przychodu należnego w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia nie powoduje, że dane zachowanie (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić ciężaru podatku VAT. Ulga (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  , różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, świadczenia pieniężne ponoszone (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  Finansów sprawozdań na temat tego, ile faktur dana firma płaci w ciągu 30 dni, ile w czasie 60 dni, a ile po upływie 60 dni; zarazem resort finansów będzie zobowiązany do (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  podstawie stosownych zezwoleń Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze o ile osoba przedstawi, określone w przepisach

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochodowym od osób fizycznych, obowiązujących w roku podatkowym za który składany jest wniosek,wysokość zapłaconego za granicą podatku dochodowego,wysokość innych przychodów (...)

 • Ulga za Internet

  wpływa fakt, że np. mama jest pełnomocnikiem do konta córki, gdyż wydatek w dalszym ciągu jest ponoszony przez córkę. Polecamy także: Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć (...)

 • Ulgi podatkowe 2007 r. - ostatnia chwila, aby skorzystać!

  ;Zob.: Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyćdarowizny przekazane na cele:  pożytku publicznego (określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego, tj. m.in. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ;lnych warunkach lub w szczególnym charakterze; dokumenty potwierdzające osiągane wynagrodzenie. Krok 3 – wypełnianie i dostarczenie wniosku do ZUS a) przez Internet - za pomocą PUE (...)

 • PIT: Ta ulga pozwoli zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

  ), za trzecie - 139,01 zł miesięcznie (1668,12 zł rocznie), natomiast za czwarte i każde kolejne - po 185,34 zł miesięcznie (2224,08 zł rocznie). Tym samym maksymalne odliczenie dla na przykład (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat. Uważać więc trzeba na oszustów, którzy chcą wyłudzić za to jakieś pieniądze (np. za (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  wypłatę miesięcznego dofinansowania za dany miesiąc (formularz Wn-D). Wniosek wraz z ww. informacją  składa się w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą. Ww

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  umożliwiających indywidualne porozumiewanie się na odległość (np. za pośrednictwem sms-ów). Wprowadzono możliwość przesyłania za pośrednictwem PIP do ministra właściwego do spraw (...)

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  na terytorium Polski (w przypadku transakcji dokonywanej za pośrednictwem Internetu umowę uważa się za zawartą w miejscu zamieszkania albo w siedzibie składającego ofertę w chwili zawarcia (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  małoletniemu za granicą za zgodą tylko jednego z rodziców - z ważnych powodów, o ile przemawia za tym dobro małoletniego, szczególnie jeżeli uzyskanie zgody (...)

 • Ulga internetowa 2013

  ma już prawa do jej odliczania.   Ile można zyskać dzięki uldze na internet? Według obowiązujących przepisów możemy odliczyć od dochodu wydatki na Internet do 760 zł. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane