Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  małżeński; dziecko 4 - dziecko małoletnie; dziecko 5 - dziecko, które urodziło się w kwietniu.  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Dziecko 1 Ulga nie przysługuje Dziecko (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek ulega obniżeniu, (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  chciał skorzystać z ulgi. Co do zasady jednak faktura jest dowodem nie tyle poniesienia wydatku, ile wysokości opłaty. Dla bezpieczeństwa warto więc posiadać oprócz faktury za internet (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi ulga za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi ulga za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami). podatek, ulga, dochód, odliczenia, ulga na Internet, małżonkowie

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  ich poniesienie. Jest to tzw. ulga na gosposie, na pomoc domową; nowa ulga na dzieci (ulga rodzinna) - w 1173,70 zł na każde dziecko (zob.: Ile będzie można odliczyć od podatku (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  internet 2012, ulga za internet 2012, ulga podatkowa 2011

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeśli zatem podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  korzystania z ulgi) i do końca roku nie musisz składać kolejnych. ZUS utworzy je za ciebie. Jeśli zaczniesz korzystać z „małego ZUS” w trakcie miesiąca, złóż dwie deklaracje (jedną (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  internet funkcjonować będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  przychodem należnym przypadającym za grudzień 2018 r., a nie za luty 2019 r. Samo przekroczenie przychodu należnego w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia nie powoduje, że dane zachowanie (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić ciężaru podatku VAT. Ulga (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  , różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, świadczenia pieniężne ponoszone (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  Finansów sprawozdań na temat tego, ile faktur dana firma płaci w ciągu 30 dni, ile w czasie 60 dni, a ile po upływie 60 dni; zarazem resort finansów będzie zobowiązany do (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  podstawie stosownych zezwoleń Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze o ile osoba przedstawi, określone w przepisach

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochodowym od osób fizycznych, obowiązujących w roku podatkowym za który składany jest wniosek,wysokość zapłaconego za granicą podatku dochodowego,wysokość innych przychodów (...)

 • Ulga za Internet

  wpływa fakt, że np. mama jest pełnomocnikiem do konta córki, gdyż wydatek w dalszym ciągu jest ponoszony przez córkę. Polecamy także: Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć (...)

 • Ulgi podatkowe 2007 r. - ostatnia chwila, aby skorzystać!

  ;Zob.: Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyćdarowizny przekazane na cele:  pożytku publicznego (określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego, tj. m.in. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ;lnych warunkach lub w szczególnym charakterze; dokumenty potwierdzające osiągane wynagrodzenie. Krok 3 – wypełnianie i dostarczenie wniosku do ZUS a) przez Internet - za pomocą PUE (...)

 • PIT: Ta ulga pozwoli zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

  ), za trzecie - 139,01 zł miesięcznie (1668,12 zł rocznie), natomiast za czwarte i każde kolejne - po 185,34 zł miesięcznie (2224,08 zł rocznie). Tym samym maksymalne odliczenie dla na przykład (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat. Uważać więc trzeba na oszustów, którzy chcą wyłudzić za to jakieś pieniądze (np. za (...)

 • Fair play w internecie?

  negocjowania warunków korzystania z ich utworów w internecie i otrzymywania wynagrodzenia za korzystanie z ich treści w internecie od platform działających na zasadzie

 • Przedsiębiorca a PFRON

  wypłatę miesięcznego dofinansowania za dany miesiąc (formularz Wn-D). Wniosek wraz z ww. informacją  składa się w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą. Ww

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  umożliwiających indywidualne porozumiewanie się na odległość (np. za pośrednictwem sms-ów). Wprowadzono możliwość przesyłania za pośrednictwem PIP do ministra właściwego do spraw (...)

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  na terytorium Polski (w przypadku transakcji dokonywanej za pośrednictwem Internetu umowę uważa się za zawartą w miejscu zamieszkania albo w siedzibie składającego ofertę w chwili zawarcia (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  małoletniemu za granicą za zgodą tylko jednego z rodziców - z ważnych powodów, o ile przemawia za tym dobro małoletniego, szczególnie jeżeli uzyskanie zgody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane