Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  .: Ulga na dzieci – nowe rozwiązanie „prorodzinne”  Od kiedy można będzie skorzystać z wyższej kwoty ulgi? Nowelizacja ustawy o PIT wprowadzająca wyższą kwotę ulgi (...)

 • PIT 2012. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać.

  daniny, którą należy płacić fiskusowi. Dla innych będzie to sposób na kilkusetzłotowy zwrot podatku. Chodzi o skorzystanie z tzw. ulgi na krew. W praktyce nie jest to ulga, (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  przypadku prawo do złożenia wniosku przysługuje na takich samych zasadach jak w przykładzie 2.4. Podatnik D w 2005 r. był zatrudniony na podstawie umowy o pracę, którą wykonywał na (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi ulga na niepracujaca zone

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi ulga na niepracujaca zone, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może odliczyć ulgę rehabilitacyjną?

  bankowych, z których wynika, ile i za co zapłaciliśmy. Potwierdzeń nie musimy zbierać w przypadku wydatków na:- utrzymanie psa przewodnika,- używanie samochodu osobowego na (...)

 • PIT 2013. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać

  daniny, którą należy płacić fiskusowi. Dla innych będzie to sposób na kilkusetzłotowy zwrot podatku. Chodzi o skorzystanie z tzw. ulgi na krew. W praktyce nie jest to ulga, (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  możliwość wyrażanie zgody przez rodzica na wydanie paszportu na piśmie, poświadczonym za zgodność podpisu przez organ paszportowy lub notariusza. Dokument paszportowy będzie mógł (...)

 • Podatnicy odliczą od podatku znacznie wyższą ulgę na dzieci!

  Ile ma wynieść ulga rodzinna? Obecnie kwota ulgi rodzinnej wynosi 120 zł na każde dziecko (zob. Ulga na dzieci – nowe rozwiązanie „prorodzinne”). (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  , przekazuje córce 9.637 zł na mieszkanie; 4. Pan X, maż Pani X, przekazuje zięciowi 9.637 zł na mieszkanie; 5. Pan X razem z Panią X przekazują córce 19.274 zł na mieszkanie; 6. Pan (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  dochodu z tytułu poniesienia wydatków na internet w 2009 roku wynosi 760 zł. Faktyczna korzyść jaką podatnik uzyskuje na podstawie przepisów o uldze internetowej polega więc (...)

 • Będą wyższe ulgi na dzieci

  na pierwsze i drugie dziecko – 1.112,04 zł, na trzecie – 2.000,04 zł, a na każde kolejne 2.700 zł. Jest to związane z tym, że stopa ubóstwa jest najwyższa właśnie w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane