Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  zaokraglona do pełnych złotych) wynosi: 4125,00 zł. Wysokość należności publicznoprawnych podlegających odliczeniu wynosi łącznie: 747,25 zł - w tym: zaliczka na poczet podatku dochodowego (...)

 • Leasing podatkowy

  odpis amortyzacyjny zostanie dokonany w czerwcu 2006 r. Wartość początkowa samochodu wynosi 45.000 zł, zaś podstawowa roczna stawka z Wykazu stawek wynosi 20%. Stosując metodę degresywną podatnik (...)

 • Kierujący pojazdami

  kategorii: 1) C i C+E wynosi 18 lat; 2) D i D+E wynosi 21 lat. 2. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną przyspieszoną, określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi stazowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi stazowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczenia społeczne z tytułu wykonywania umowy uaktywniającej wynosi co najmniej tyle ile najniższa podstawa, o której mowa w art. 18 ust. 8 ustawy, ubezpieczonemu przysługuje wybór (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  zawartości do 18 % alkoholu wynosi 1 000 zł.Opłata za wydanie duplikatu zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi wynosi 50 zł.Powyższe zezwolenia i decyzje nie podlegają (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  strefie zamieszkania wynosi 20 km/h. 3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku: 1) samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  będzie wynosiła tyle, ile wynosi trzymiesięczny czynsz najmu lub dzierżawy należny od danego rodzaju nieruchomości. Wysokość taką określa się w sposób szacunkowy. Pozew musi także (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  stosowania stawki: 1) 23% - limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż 12,195%, 2) 24% - limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż 12,097%, 3) 25%- limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  ; Narodowy  Bank  Polski  na  pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok podatkowy). Górny limit w 2017 r. wynosi 1.074.400 zł. Na 2018 rok będzie obowiązywał (...)

 • Koszty podziału majątku małżeńskiego

  początek wskażmy, ile wynosi cały wpis stosunkowy, pobierany w różnych sprawach cywilnych i gospodarczych. Przy wartości przedmiotu sprawy: do 10000 zł – cały wpis wynosi 8% (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane