Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady wymierzania grzywny, o której mowa w przepisach Kodeksu karnego

  każdorazowo bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe i dopiero to wszystko będzie stanowić podstawę do określenia ile wynosi (...)

 • Kodeks karny

  , sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać (...)

 • Leasing podatkowy

  odpis amortyzacyjny zostanie dokonany w czerwcu 2006 r. Wartość początkowa samochodu wynosi 45.000 zł, zaś podstawowa roczna stawka z Wykazu stawek wynosi 20%. Stosując metodę degresywną (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi stawka dzienna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi stawka dzienna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  , jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać 2.000 złotych.Art. 34. § 1. Jeżeli (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  nowatorskich - 141,29 zł za każdy kilogram wyrobu nowatorskiego i 31,41% średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia (np. stawka akcyzy za kg w 2017 r. wynosi: 141,29 (...)

 • Stawka dzienna w przypadku grzywny

  oraz wykroczenia skarbowe orzekana jest grzywna kwotowo. Nie stosuje się zatem w stosunku do tego rodzaju naruszeń prawa instytucji stawki dziennej. grzywna, stawka dzienna, wysokość stawki dziennej

 • Złożysz PIT po terminie. Prawie 3 tys. zł kary

  naszej sytuacji zależy też, ile stawek kary zapłacimy. Kar można uniknąć, składając czynny żal Musimy jednak z nim zdążyć do kontroli fiskusa. Jeśli jeszcze przed nią zawiadomimy urząd skarbowy (...)

 • Konsekwencje niezłożenia zeznania podatkowego w terminie

  prawnym najniższą liczba stawek dziennych jak może być orzeczona za przestępstwo skarbowe  polegające na uchylaniu się od opodatkowania wynosi 10 stawek, najwyższa natomiast 720. Sama stawka (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  majątkowej, rodzinnej oraz możliwości zarobkowych sprawcy. W przypadku przestępstwa skarbowego wysokość grzywny może wynieść od 10 do 720 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna (...)

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności, w konsekwencji stawka dzienna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zamiana grzywny na więzienie

  Czy jest możliwość zamiany kary grzywny na karę pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności? Jeśli tak to np. za 1000 zł grzywny ile się idzie (...)

 • Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

  Witam, mam pewien problem otóż nie wiem czy po pracy na obecnej umowie będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych. Do tej pory byłem zarejestrowany (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane