Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składki ZUS przedsiębiorcy - ile wynoszą w 2015 roku?

  ubezpieczenie społeczne stanowi dla nich zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 30 procent kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Minimalne wynagrodzenie za pracę - w oparciu o Rozporządzenie (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  za IV kwartał 2011 roku). Sama składka wynosi natomiast 254,55 zł (9 proc. podstawy wymiaru).  Kto może liczyć na preferencyjne składki ZUS? Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń (...)

 • Składki na ZUS a podatki

  zusowskich należnych i zapłaconych w roku podatkowym, jest zeznanie roczne. Jak rekompensować i w jakiej wysokości składkę na ubezpieczenie zdrowotne ? Od 1 stycznia 2003 r. składka zdrowotna (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi składka zdrowotna za styczeń 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi składka zdrowotna za styczeń 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składka zdrowotna przedsiębiorców

  Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski". Składka w nowej wysokości obowiązuje od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia danego roku. Składka (...)

 • Składka zdrowotna dla ryczałtowców

  ryczałtowej istnieje możliwość przejścia na ryczałtową formę opłacania tej składki? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak ryczałtowa składka zdrowotna, czy zawsze wynosi 8%? Ustawa (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  określonego wieku (jako dodatek do wynagrodzenia za pracę), ale za zajście sytuacji chronionej, czyli odejście z rynku pracy po osiągnięciu określonego wieku. Inaczej mówiąc, w ubezpieczeniu (...)

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  miesięcznie składkę w wysokości 243,39 zł. Zakładając, że w IV kwartale 2011 roku byłoby to około 3750 zł – wówczas składka będzie równa 253,13 zł. Podliczając (...)

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  chorobowe (2,45 proc. podstawy),4)    6,94 zł – na ubezpieczenie wypadkowe (przyjmujemy 1,67 proc. podstawy) Dochodzi do tego składka zdrowotna, którą oblicza się w (...)

 • Od jutra wyższa składka do ZUS. Dla kogo?

  pracownika będzie wyższy o 865,20 zł. Przy osobie zarabiającej 3.604,68 zł szef odprowadzi za styczeń 162,20 zł składki rentowej. Składka za luty 2012 roku będzie już o 72,10 (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  ubezpieczonych w gospodarstwach rolnych od 3 do 5 ha przeliczeniowych składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosić będzie 45% najniższej emerytury. W gospodarstwach większych składka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • zus składka zdrowotna 2011

  Witam Mam takie pytanko ile wynosi składa zdrowotna ZUZ-wska?Będe wdzięczny za odpowiedzi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane