Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składki na ZUS a podatki

  zusowskich należnych i zapłaconych w roku podatkowym, jest zeznanie roczne. Jak rekompensować i w jakiej wysokości składkę na ubezpieczenie zdrowotne ? Od 1 stycznia 2003 r. składka zdrowotna wynosi (...)

 • Składka zdrowotna dla ryczałtowców

  zdrowotne wynosi 8,50 % podstawy wymiaru. ubezpieczenie zdrowotne, składka, podstawa wymiaru

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  ubezpieczonych w gospodarstwach rolnych od 3 do 5 ha przeliczeniowych składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosić będzie 45% najniższej emerytury. W gospodarstwach większych składka (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi składka wypadkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi składka wypadkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  niezdolności do pracy 425,09złrenta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem i renta wypadkowa 663,16złrenta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  zleceniobiorcy - to obowiązek ten powstaje od dnia oznaczonego w umowie jako dzień rozpoczęcia jej wykonywania do dnia rozwiązania lub wygaśnięcia tej umowy). Ile wynosi wysokość składki (...)

 • Składki ZUS - wspólnik spółki cywilnej

  Ile wynosi minimalny ZUS dla współwłaściciela spółki cywilnej? Ile wynosi ZUS dla współwłaściciela spółki jeśli jest na emeryturze? Jak opłacany jest ZUS przez osobę, która (...)

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  2004 r. składka ta nie mogła być niższa niż 177,05 zł. Wynikałoby z tego, że składka mogłaby rosnąć w nieskończoność w zależności od osiąganego wynagrodzenia. W 2005 roku kwota rocznego (...)

 • Składka zdrowotna przedsiębiorców

  Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski". Składka w nowej wysokości obowiązuje od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia danego roku. Składka (...)

 • Od lipca br. wynagrodzenia będą wyższe

  płaconych składek na ubezpieczenie społeczne (ubezpieczenie rentowe), w tym kosztów po stronie pracodawcy. O ile zmniejszy się składka rentowa? Docelowo składka rentowa zostanie w sumie (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  Dostaniesz również 71 złotych w ramach waloryzacji. Niezależnie od tego, ile wynosi twoje świadczenie. Od 1 marca obowiązują wyższe limity dla aktywnych zawodowo emerytów. Będą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Ile wynoszą składki na ubezpieczenie społeczne 2012 ?

  Dzień dobry, drodzy państwo. Próbuje porównać wzrost składek na ubezpieczenia społeczne z tego roku i przyszłego, niestety nie potrafię znaleźć (...)

 • obniżone składki ZUS

  Chce założyć działalność gospodarczą i wyczytałam że przez jakiś okres obowiązuja obniżone składki ZUS. Przez jaki okres to obowiązuje i (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane