Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  podatku. Od 1 marca 2017 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynosi 1.000 zł, a najniższa renta z tytułu częściowej (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  jak dla wdów i wdowców oraz gdy zmarły syn czy córka w sposób znaczący przyczyniał się do ich utrzymania.   Ile wynosi renta rodzinna?   Renta (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy

  pobierania renty szkoleniowej może ulec skróceniu. Renta szkoleniowa wynosi 75% podstawy wymiaru renty i nie może być niższa niż najniższa renta dla osoby częściowo niezdolnej (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi renta 3 grupa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi renta 3 grupa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  , albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość. Zatem otrzymywana renta nie powoduje zawieszenia renty socjalnej oraz może być łączona z rentą socjalną. (...)

 • Zajęcie przez komornika ROR-u rencisty

  % najniższej renty (art. 141 ust. 1 pkt. 1 lit. C ustawy). Na chwile obecną najniższa renta to 706,29 zł oraz 543.29 zł dla rencisty częściowo niezdolnego do pracy (dotychczasowa III grupa inwalidów

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  niezdolności do pracy wynosi 675,10 zł a gdy niezdolność jest tylko częściowa wtedy wysokość jej została ustalona na poziomie 519, 29 zł. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 roku (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  marca 2018 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna wynosi 1029,80 zł. Emerytura nie podlega podwyższeniu do kwoty najniższej (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  wystąpić z wnioskiem o emeryturę. Co prawda nie ma gwarancji, że wypłata emerytury będzie tak samo wysoka jak wcześniej pobierana renta z tytułu całkowitej czy częściowej niezdolności do pracy, (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  dziecko.  Kwota ulgi wynosi:  za każdy miesiąc od stycznia do marca (3 dzieci): 92,67 zł + 92,67 zł + 166,67 zł = 352,01 zł/m-c za każdy miesiąc od kwietnia do czerwca (4 dzieci): (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  podziale zysku albo o pokryciu straty, 3) udzielenie członkom organów spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków.§ 3. Przepis § 2 pkt 3 dotyczy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  opłat za używanie,    3) kaucji określonej w umowie leasingu wpłaconej finansującemu przez korzystającego.   3. Kaucji, o której mowa w ust. 2 pkt 3, (...)

 • Kodeks cywilny

  . § 3. Do ustalenia chwili zawarcia umowy w drodze przetargu stosuje się przepisy dotyczące przyjęcia oferty, chyba że w warunkach przetargu zastrzeżono inaczej. Przepis art. 702 § 3 stosuje (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  rolne, wyniesie:- w gospodarstwie rolnym do 3 ha przeliczeniowych - 225,03 zł kwartalnie, co wynosi 75,01 zł miesięcznie,- w gospodarstwie rolnym od 3 do 5 ha przeliczeniowych (...)

 • Emerytury i renty w 2018 r.

  pierwszym półroczu br., a w samym tylko drugim kwartale – 79,8%. Takiego wyniku nie odnotowano od 2001 roku.     waloryzacja, renta, emerytura, 2018 rok, ZUS, świadczenia

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  podlegają zwrotowi za okres nie dłuższy niż 3 lata kalendarzowe bezpośrednio poprzedzające rok wydania decyzji o zwrocie nienależnie pobranego dodatku. Jednak organ wypłacający może odstąpić (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  . Ile? Zależy to od tego, ile wydajemy i co kupujemy, a w efekcie jaka stawka ma zastosowanie do danego zakupu. Przyjmując średnią statystyczną strukturę i wysokość wydatków, na samą żywność (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  ładowność wynosi 640 kg, podatnik może odliczyć cały podatek VAT zawarty w fakturze. Gdyby samochód został nabyty np. 25 sierpnia 2005 r. wówczas podatnik mógłby odliczyć jedynie 60% podatku, (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  i wynosi: 20 % opłaty w wysokości określonej w ust. 2 pkt 1 - w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni; 50 % opłaty w wysokości określonej w ust. 2 pkt 1 - w przypadku gdy (...)

 • Co się zmienia w rentach strukturalnych?

  zagospodarowania przestrzennego gminy.  Ile wynosi renta strukturalna? Wysokość renty strukturalnej stanowi 210 % kwoty najniższej emerytury. Dodatkowo jest ona zwiększana:   1) o (...)

 • Komornik zostawi bieliznę i konia z uprzężą

  . Dariusz Madejski, e-prawnik.pl komornik, egzekucja komornicza, egzekucja, dłużnik, rolnik, emerytura, renta, konto bankowe, pieniądze, zwierzęta

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  współwłasności lub ugody w tym przedmiocie.2. Płatnicy są obowiązani: 1) prowadzić rejestr podatku; 2) pobrać należny podatek z chwilą sporządzenia aktu notarialnego, z zastrzeżeniem ust. (...)

 • Zwrot podatku z zagranicy. Obalamy mity

  . 3. Podatek do zwrotu wynosi tak niewiele, że nawet nie warto się o niego ubiegać. Można powiedzieć, że średnia wysokość zwracanego podatku wynosi około 2000 złotych. Jednak dokładnie (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  , podmioty powiązane kapitałowo lub osobowo w sposób bezpośredni lub pośredni z beneficjentem lub jego współmałżonkiem. Wysokość wsparcia wynosi: w pierwszym roku - 10 proc. przychodó

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  poszukujących, że zaginony jest w pobliżu. Można wykonać na całej szerokości leśnych ścieżek znaki „STOP" poprzez równolegle ułożenie na nich 3 gałęzi, bądź 3 linii wykonanych (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  wiek (renta lub zasiłek pielęgnacyjny). Przesłankami negatywnymi tej kumulacji są : - gdy ktokolwiek prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą i odprowadza podatek liniowy, - gdy korzysta się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane