Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Renta inwalidzka wspólnika spółki cywilnej – opinia prawna

  do końca lutego następnego roku. Nie podlegają zawieszeniu ani zmniejszeniu: renta inwalidy wojennego, renta inwalidy wojskowego, którego niezdolność do pracy pozostaje w związku ze (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  podatku. Od 1 marca 2017 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynosi 1.000 zł, a najniższa renta z tytułu częściowej (...)

 • Kto może odliczyć ulgę rehabilitacyjną?

  na:1. opłacenie przewodników osób niewidomych zaliczonych do I lub II grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczonych do I grupy inwalidztwa (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi renta 1 grupy inwalidzkiej -

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi renta 1 grupy inwalidzkiej -, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  , albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość. Zatem otrzymywana renta nie powoduje zawieszenia renty socjalnej oraz może być łączona z rentą socjalną. (...)

 • Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta?

  Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta? Zgodnie z art. 22 ustawy emerytalnej renta inwalidzka wynosi dla inwalidów zaliczonych do:1) I grupy - 80%,2) II grupy (...)

 • Renta socjalna

  marca 2004 r. wysokość tej renty wynosi 472,57 zł. Renta ta będzie podlegała waloryzacji na zasadach i w trybie określonym w przepisach ustawy emerytalnej.   Czy renta socjalna może (...)

 • Najniższe emerytury w górę

  tytułu częściowej niezdolności do pracy (obecnie wynosi ona 772,35 zł brutto). W marcu 2019 roku najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  5.07.2016 r., sygn. akt II FSK 2369/15. Zgodnie z tym wyrokiem w aktualnym brzmieniu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT (to samo się tyczy art. 15e ust. 1 pkt 1) świadczenia w nim wymienione (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się, gdy nabywca zgłosi te rzeczy lub prawa majątkowe (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  % podstawy wymiaru renty inwalidzkiej. W projekcie ustawy przyjęto, że z tytułu niezdolności do służby będzie przysługiwała renta stała lub renta okresowa, w zależności od orzeczenia (...)

 • Prawo do emerytury rolniczej

  rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego lub dział specjalny, 2) domownik rolnika. Natomiast świadczeniami z ubezpieczenia emerytalno-rentowego są: 1) emerytura rolnicza lub renta inwalidzka (...)

 • Kodeks pracy

  , że w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 1, okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, a w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 2 - 3 miesiące.§ (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  2004 r. Nr 12, poz. 102) wprowadza się następujące zmiany:1) w art. 17 ust. 1 otrzymuje brzmienie:"1. Jednorazowa odprawa warunkowa przysługuje pracownikowi korzystającemu z kontraktu (...)

 • Prawo bankowe

  których mowa w ust. 1, jeżeli przepisy odrębnych ustaw uprawniają je do tego.Art. 6. 1. Poza wykonywaniem czynności bankowych, o których mowa w Art. 5 ust. 1 i 2, banki mogą: 1) (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  renta z tytułu niezdolności do pracy wzrośnie o około 67 zł, przeciętna renta rodzinna wzrośnie o około 80 zł. Ile będzie wynosiła przeciętna emerytura/renta wypłacana (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy

  pobierania renty szkoleniowej może ulec skróceniu. Renta szkoleniowa wynosi 75% podstawy wymiaru renty i nie może być niższa niż najniższa renta dla osoby częściowo niezdolnej (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  przypadku renty inwalidzkiej III grupy (obecnie częściowej niezdolności do pracy),  3) powodujących zawieszenie świadczeń - organ rentowy zawiesza wypłatę świadczeń.  Wypłata (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  i 25 lat dla mężczyzn. Kwota minimalnej gwarantowanej emerytury wynosi od 1 marca 1 tys. zł. Czy aby złożyć wniosek o emeryturę trzeba mieć wyliczony kapitał początkowy? Osoby, które (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  pkt 2 i art. 17f ust. 1 pkt 2. 2. Do sumy opłat, o której mowa w ust. 1, nie zalicza się:  1) płatności na rzecz finansującego za świadczenia dodatkowe, o ile (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  pracy przez inne państwa, w których pracowałeś. Uwaga!Emerytura i renta inwalidzka jest przyznawana i wyliczana według przepisów każdego kraju, w którym pracowałeś. Renta (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  amortyzacyjnych wynosi 2,5 % - 40 lat pomniejszone o pełną liczbę lat, które upłynęły od dnia ich oddania po raz pierwszy do używania do dnia wprowadzenia do ewidencji środków trwałych (...)

 • Leasing podatkowy

  związku z tym pierwszy odpis amortyzacyjny zostanie dokonany w czerwcu 2006 r. Wartość początkowa samochodu wynosi 45.000 zł, zaś podstawowa roczna stawka z Wykazu stawek wynosi 20%. Stosując (...)

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  niezbędne do udzielenia tej pomocy, o których mowa w art. 37 ust. 1 pkt 1 lub ust. 2 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej. Wzór

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  marca 2018 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna wynosi 1029,80 zł. Emerytura nie podlega podwyższeniu do kwoty najniższej (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej

  działalność rolniczą. Zawieszenie wypłaty dotyczy: - części uzupełniającej emerytury rolniczej lub renty inwalidzkiej rolniczej, - emerytury lub renty inwalidzkiej z ubezpieczenia społecznego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Odmowa przyznania renty- co dalej?

  Witam Moja mama miała wylew w sierpniu 2009 roku, miała sparaliżowaną prawą stronę i do tej pory nie ma sprawnej do końca prawej ręki. Z opinii (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane