Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaliczki na podatek pracowników oddelegowanych do pracy we Francji

  najemnej, wykonywanej na terenie drugiego Umawiającego się Państwa (np. we Francji), podlegają opodatkowaniu tylko w pierwszym Państwie (w Polsce), jeżeli: odbiorca przebywa w drugim Państwie (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , zarejestrowany również we Francji, dokonuje przemieszczenia towaru z magazynu w Polsce do magazynu we Francji w celu dokonania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do Hiszpanii. (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  wartość początkowa samochodu wynosi 3.782 zł i ponieważ przekracza kwotę 3.500 zł, samochód musi zostać uznany za środek trwały i będzie podlegać amortyzacji.  Przykład Podatnik nabył (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi podatek dochodowy we francji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi podatek dochodowy we francji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczeniem chorobowym następuje od dnia wskazanego we wniosku nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został zgłoszony. Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje: od dnia wskazanego (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  podatek? Opodatkowanie obejmuje morskie statki handlowe, eksploatowane w żegludze międzynarodowej, a służące do przewozu ładunków i pasażerów drogą morską. W tym zakresie podatek tonażowy (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Podatek dochodowy nie należy się, jeśli zbycie nieruchomości nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  świadczenia rodzicielskiego a łączną kwotą zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych ze wszystkich tytułów. Do wypłaty podwyższenia (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatek pobrany a niewpłacony.§ 2. Inkasent, który nie wykonał obowiązków określonych w art. 9, odpowiada za podatek pobrany a niewpłacony.§ 3. Płatnik lub inkasent odpowiada za należności (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, podatek dochodowy wynosi 19% uzyskanego dochodu (Zob. A. Jeleńska Dział II, Rozdział III (...)

 • Podatek dochodowy po 183 dniach oddelegowania

  przyjmujemy, że nie zmienia się rezydencji podatkowa pracownika, tj. że ma on miejsce zamieszkania oraz ośrodek interesów życiowych w Polsce, a nie we Francji) będą opodatkowane we (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • progi podatkowe 2011

  Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2011 roku wynosi: * Do kwoty 85.528 zł podatek wynosi 18% (minus kwota zmniejszająca podatek, tj. 556,02 zł). * (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane