Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: płaca minimalna 2010

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  krjowa wzrosła o 100 złotych – do 2.100 złotych.  Dialog społeczny  W czerwcu 2017 rząd zaproponował Radzie Dialogu Społecznego, aby minimalne wynagrodzenie (najniższa krajowa) (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  , najniższa krajowa, minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, wynagrodzenie za pracę, najniższa płaca krajowa, najniższa krajowa płaca, od kiedy wzrosnie (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r. (Dz.U.2012 poz. 1026). najniższa krajowa, wynagrodzenie, najniższe, 2013, minimalne, minimalna pensja

 • Porada prawna na temat ile wynosi najniższa krajowa 2010 wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi najniższa krajowa 2010 wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  do wynagrodzenia (np. stażowe czy za warunki pracy), - premie i nagrody, - wynagrodzenie chorobowe. Przykład Minimalne wynagrodzenie w 2012 roku wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak pracuje (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  przysługuje w stałej miesięcznej wysokości (wynagrodzenie określone w stawce godzinowej traktuje się jak wynagrodzenie stałe), wynagrodzenie, które pracownik osiągnąłby, gdyby (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  przez 30 proc. W przyszłym roku wyniesie więc 415,80 zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Najniższa krajowa 2011, najniższa krajowa, minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  zasiłku macierzyńskiego zależy od tego, ile dzieci przyjmie się jednocześnie na wychowanie, i wynosi: 20 tygodni (140 dni) – gdy przyjmie się jedno dziecko, 31 tygodni (217 dni) - gdy (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  podstawa dla obecnych przedsiębiorców na „pełnym ZUS”) i nie może być niższa niż 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w styczniu danego roku (czyli tyle, ile wynosi (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  , rentowe, wypadkowe i dobrowolne chorobowe. Jeśli najniższa krajowa idzie w górę, to automatycznie zwiększa się wysokość wspomnianych datków. Obecnie minimalne wynagrodzenie (...)

 • Płaca minimalna znacznie w górę

  . płaca minimalna, stawka godzinowa, 2010 rok, wynagrodzenie minimalne, najniższa krajowa

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  minimalnego wynagrodzenia na rok 2013. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl najniższa krajowa, płaca minimalna, Sejm, wypłata, wzrost wynagrodzenia, minimalne wynagrodzenie

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  płacy minimalnej wynosi ok. 1,4 mln osób. Zob. też:  Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi? Wyższa płaca minimalna w 2018 r.   płaca minimalna, wynagrodzenie (...)

 • Wyższa płaca minimalna od 2015 roku?

  1750 zł. Tyle prawdopodobnie będzie wynosiła płaca minimalna w 2015 roku. Zobacz więcej na Najniższa krajowa - ile wynosi? To więcej niż wynika z zobowiązania ustawowego. Minimalne (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczenia społeczne z tytułu wykonywania umowy uaktywniającej wynosi co najmniej tyle ile najniższa podstawa, o której mowa w art. 18 ust. 8 ustawy, ubezpieczonemu przysługuje (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytury nagrodę tę dolicza się do zarobków za 2009 r., pomimo że została ona wypłacona Panu Marianowi w 2010 r. i w 2010 r. opłacono od niej składkę na ubezpieczenie emerytalne.  Jeśli (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  nastąpił także w relacji rocznej, gdyż w grudniu 2013 roku przeciętne wynagrodzenie wynosiło 4221,50 zł. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w całym 2014 r. wyniosło 3980,24 (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  Wynagrodzenie notariusza za ogół czynności notarialnych dokonanych przy zawieraniu umowy, o której mowa w ust. 1, wynosi 1/4 minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia (...)

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie rentowe wynosi 13% z sumy 72 690 zł. Kwota ta będzie miała zasadnicze znaczenie dla wyliczenia, ile będzie wynosiła maksymalna wysokość (...)

 • Złożysz PIT po terminie. Prawie 3 tys. zł kary

  naszej sytuacji zależy też, ile stawek kary zapłacimy. Kar można uniknąć, składając czynny żal Musimy jednak z nim zdążyć do kontroli fiskusa. Jeśli jeszcze przed nią zawiadomimy urząd skarbowy (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  podstawie stosownych zezwoleń Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze o ile osoba przedstawi, określone w przepisach

 • Leasing podatkowy

  związku z tym pierwszy odpis amortyzacyjny zostanie dokonany w czerwcu 2006 r. Wartość początkowa samochodu wynosi 45.000 zł, zaś podstawowa roczna stawka z Wykazu stawek wynosi 20%. Stosując (...)

 • Składki na ubezpieczenia społeczne w 2019 r. dla przedsiębiorców

  poprzedniego roku kalendarzowego, o ile nie przekracza on trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku (wg art. 18c ust. 1 ustawy systemowej). Najniższa

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2011 r. (Dz. U. 2010 r., Nr 86, poz. 558); Rozporządzenie KRRiT z dnia 16 lutego 2010 (...)

 • Najniższa stawka godzinowa

  Jeżeli najniższe wynagrodzenie wynosi 760 zł (brutto) to ile wynosi najniższa stawka godzinowa w przypadku wynagrodzenia godzinowego? Nie ma takiej najniższej stawki uregulowanej (...)

 • Jak tanio wykupić mieszkanie spółdzielcze?

  części przypadającej na budowę jego lokalu, o ile spółdzielnia skorzystała z pomocy podlegającej odprowadzeniu do budżetu państwa uzyskanej ze środków publicznych lub innych środków

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • najniższa krajowa 2011

  Witam Czy może ktos odpowiedziec na moje pytanie chodzi mi konkretnie o najniższa karjową co się zmieniło ile wunosi?Z góry dziekuje za wszelkie (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane