Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość zastawu skarbowego i kary porządkowej w 2017 roku

  Kara porządkowa w 2017 roku  Kara porządkowa w postepowaniu podatkowym w 2017 roku może wynieść maksymalnie 2.800 zł, czyli tyle samo, ile w 2016 roku (tak wynika z (...)

 • Nielegalni handlarze znikną z ulic?

  , gdy sprzedawca nie ma założonej firmy, czyli działa w tzw. szarej strefie – mówi rzecznik gdańskiej straży miejskiej. Kara wynosi w takim przypadku od 20 do 500 złotych. – (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  szczególności za pomocą prasy, radia i telewizji.  Rozdział 30List żelazny Art. 281. Jeżeli oskarżony przebywający za granicą złoży oświadczenie, że stawi się do sądu (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi kara za nielegalny garaż blaszak

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi kara za nielegalny garaż blaszak, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje niezłożenia zeznania podatkowego w terminie

  popełniono czyn mniejszej wagi. Za jego popełnienie przewidziano karę grzywny sięgającą maksymalnie podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia (czyli obecnie kara może wahać się (...)

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  . Wysokość takiego mandatu jest uzależniona od minimalnego wynagrodzenia za pracę. Kara może sięgnąć maksymalnie dwukrotności najniższej pensji. Z uwagi na to, że najniższa krajowa w 2015 (...)

 • Informowanie o cenach

  znajduje się towar. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z Inspekcją Handlową. Maksymalna kara za brak ceny wynosi do 20 tys. zł. Źródło: Biuro Prasowe UOKiK  Zob. też: komentarz (...)

 • Grzywna za brak meldunku

  długotrwałe poszukiwanie miejsca do wynajęcia, potem choroba nowotworowa. Ile musiałabym zapłacić grzywny za nie zameldowanie się w Warszawie? Ile wynosi grzywna? Zgodnie z art. (...)

 • Złożysz PIT po terminie. Prawie 3 tys. zł kary

  sytuację majątkową. Czyli w uproszczeniu im więcej zarabiamy, tym kara będzie wyższa. Ile zapłacisz za przestępstwo skarbowe? W tym przypadku wysokość grzywny oblicza się na podstawie (...)

 • Pobieranie plików z sieci. Kiedy są kary?

  p2p, jak i na takich serwerach jak YouTube czy Wrzuta.pl. Kiedy za pobrany plik poniesiesz karę? Ściągając muzykę i filmy z internetu nie mamy co się obawiać, że odwiedzi nas policja i zarekwiruje

 • Wysokość kary za odtwarzanie muzyki w barze

  Prowadzę bar, w którym puszczam muzykę oraz telewizję. Miejsc dla klientów jest poniżej 100. Ile wynosi maksymalna kara (lub jakiego może być rzędu) wymierzona przez ZAIKS lub STOART (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane